Jest to sposób na własną wodę w domu, za którą nie będziemy płacić. Aby w pełni móc się nią cieszyć, potrzebować będziemy kilku elementów wewnętrznej instalacji wodnej. Jeden z nich to zbiornik hydroforowy. Jest to szczelne naczynie, poziome, pionowe lub liniowe, w którym gromadzona jest woda, płynąca następnie z kranów. Od pewnego czasu na rynku dostępna jest nowa generacja zbiorników przeponowych. Co możemy o nich napisać?
Co to są przeponowe zbiorniki hydroforowe?
Dawniej powszechnie stosowane były zbiorniki hydroforowe ocynkowane. Znajdująca się w ich wnętrzu woda miała bezpośredni kontakt ze stalą, co często było powodem metalicznego posmaku wody, mogło również prowadzić do powstawania korozji w dłuższej perspektywie czasu. Wyraźnie skracała się wtedy żywotność zbiornika i konieczne było kupienie nowego. Nowej generacji zbiorniki przeponowe wyposażone są w wewnętrzną przeponę, w której gromadzi się woda. Dzięki niej woda nie styka się z metalowymi elementami zbiornika, chroniąc go przed korozją i zwiększając trwałość obecnego. Za sprawą poduszki powietrznej napełnianie zbiornika jest wyraźnie cichsze. Jeśli myślisz o wymianie swojego starego zbiornika wody pitnej na nowy, z blachy stalowej niskowęglowej, polecamy zbiornik hydroforowy przeponowy. Znajduje on szerokie zastosowanie w gospodarstwach rolnych i domowych, a dzięki występowaniu w dużej ilości pojemności, służy do magazynowania wody w ilościach optymalnych dla twoich potrzeb.
Jakie zalety mają zbiorniki hydroforowe ocynkowane?
Kupując nowy zbiornik hydroforowy do domu, powinniśmy wybrać model, którego pojemność zaspokoi codzienne potrzeby mieszkańców w zaopatrzenie w wodę. Nie warto kupować mniejszego i tańszego zbiornika, jeśli w domu mieszka kilka osób. Często uruchamiający się hydrofor przeponowy GWS lepiej zamienić na urządzenie o większej pojemności, które rzadziej będzie się włączać. Z bliska oglądając budowę zbiorników hydroforowych GWS zauważymy, że pancerz zewnętrzny jest ocynkowany i malowany proszkowo na kolor biały. Jego powierzchnia jest gładka, przyjemna w dotyku i łatwa do czyszczenia. Dzięki temu zbiornik hydroforowy może być estetycznym elementem kotłowni, nie zabierając w niej cennego miejsca, a jednocześnie będąc łatwo dostępnym i wygodnym w serwisowaniu, które samo w sobie następuje nader rzadko.