czwartek, 28 kwiecień 2022 15:35

Czym kierować się przy wyborze materaca bardzo twardego?

Sennes.pl. Sennes.pl. pixabay

Podstawową kwestią przy zakupie materaca jest wybór odpowiedniej twardości materaca. Ważne by twardość materaca dostosować do potrzeb i wagi ciała.

Tylko w ten sposób dobrany model może spełniać oczekiwania klienta, przynieść ulgę i relaks podczas snu. Dostępność modeli jest olbrzymia, dlatego warto zapoznać się z pełna ofertą sklepów internetowych, bo tam znajdziemy największy wybór i nieograniczony wybór rozmiarów.

Dla kogo są przeznaczone materace bardzo twarde?

Twardość w materacach podzielona jest zazwyczaj na cztery stopnie. Każdy ze stopni twardości przyporządkowany jest innej wadze ciała. Powierzchnia materacy bardzo twardych (H4) dedykowana jest dla klientów z waga powyżej 120 kg. Oczywiście klienci z niższą wagą, a lubiący powierzchnie mocno twarde też mogą korzystać z takich materacy. Jest to sprawa indywidualna każdego z klientów. Materace piankowe, bonellowe, kieszeniowe bardzo twarde znajdziesz na https://sennes.pl/materace-bardzo-twarde

Jaka konstrukcja w materacach bardzo twardych?

Do wypełnienia materacy twardych używa się zarówno wkładów sprężynowych, zwykle dodatkowo wzmocnionych ilością sprężyn, jak i różnego rodzaju pianek. To jaki rodzaj podparcia zostanie wybrany, zależy od oczekiwań i zastosowania.

W materacach bardzo twardych najczęściej wybierana jest konstrukcja sprężyn multipocket. W ofercie sklepów występują również materace piankowe,  które mają powierzchnię materaca bardzo twardą. Jednak brak sprężyn powoduje zmniejszoną żywotność całego materaca i mniejsze podparcie pod ciałem.

Co to jest multipocket i jak działa.

Multipocket to rodzaj sprężyn ze zwiększoną liczbą sprężyn 510/m2. W takiej konstrukcji sprężyny są w kształcie walca o mniejszej średnicy w porównaniu do pocketu. Sprężyny są umieszczone w osobnych kieszeniach, czyli połączone materiałem, nie generując odgłosów. Taka budowa konstrukcji ma przełożenie na cichą i niezależną pracę całego materaca. Dodatkowo przy takiej konstrukcji uzyskujemy stabilność powierzchni, dzięki czemu dwie osoby o różnej wadze nie odczuwają ruchów tej drugiej, przy wstawaniu, przewracaniu się.

Surowce utwardzające materac.

Do budowy modeli materacy bardzo twardych, wykorzystuje się maty utwardzarce. Rozróżniamy kilka rodzai takich mat; kokosową, z trawy morskiej i końskiego włosia. Surowce te są pochodzenia naturalnego, a każda z nich mocno utwardza i ujednolica powierzchnię przygotowaną do snu.

Bogatą ofertę materacy bardzo twardych znajdziemy w jednym ze sklepów internetowych pod nazwą Sennes.pl. Warto zajrzeć i zapoznać się z ofertą, jaka został przygotowana przez grupę profesjonalistów, którzy doskonale znają się na materacach.

Najnowsze artykuły

  • 1