środa, 25 maj 2022 17:44

Sofy chesterfield rozkładane do salonu od polskie-chesterfieldy.pl

Sofa Chesterfield Rozkładana March Sofa Chesterfield Rozkładana March foto: Polskie-Chesterfieldy.pl

Sofa chesterfield to bardzo modny i pożądany wzór sof. Ponadczasowy wzór, który sprawdza się w różnych aranżacjach to dobry wybór. Możliwość modyfikacji sof chesterfield to niewątpliwie dodatkowy atut tych mebli.

Ponadto bogata oferta sof chesterfield rozkładanych daje dodatkowe możliwości aranżacyjne nawet w małych salonach.

Jaka sofa chesterfield rozkładana będzie najlepsza?

Sofy chesterfield dostępne są z różnymi funkcjami spania. Najważniejszy podział to funkcje spania do spania codziennego i do spania okazjonalnego. Pierwszy rodzaj funkcji spania pozwala nam na codzienne wykorzystywanie sofy chesterfield jako substytutu łóżka, a drugi rodzaj jest przeznaczony do sporadycznego spania, jest wykorzystywany np.: gdy chcemy przenocować gości.

Do spania okazjonalnego mamy bardzo bogatą ofertę funkcji: funkcje wózkową, funkcję typu belgijskiego, czy funkcje “Delfin”.

Teraz krótko scharakteryzuje wymienione funkcje tak aby było nam łatwiej wybrać tą dla nas najlepszą.

Sofa chesterfield z funkcją spania do spania codziennego

Wybór tej funkcji jest oczywisty jeśli chcemy spać na naszej sofie codziennie lub często. Sprawdzi się ona oczywiście również wówczas jeśli będzie miała pełnić rolę łóżka awaryjnego.

Sofa rozkładana Chesterfield Canon z funkcją spania codziennego

Sofa rozkładana Chesterfield Canon z funkcją spania codziennego (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Funkcja do spania codziennego to funkcja IdealMeble. Posiada ona wytrzymały stelaż, który jest przeznaczony do codziennego składania i spania. Ponadto posiada gruby materac wewnątrz którego znajdziemy sprężyny bonellowe.

Sprężyny bonellowe często występują w materacach do łóżek sypialnianych. Mają za zadanie rozłożyć siłę nacisku na materac. Wykorzystanie tego typu rozwiązania zapobiega powstawaniu odkształceń w materacach i w meblach tapicerowanych, a taki materac jest wygodny i pozwala na komfortowy sen.

Sofa chesterfield z funkcją spania wózkową

To bardzo wygodny i praktyczny rodzaj funkcji spania. Zwłaszcza kiedy materac funkcji pokryjemy tą sama tkanina co sofę chesterfield.

Taka funkcja spania przydaje się nie tylko w nocy do spania, ale też tworzy powierzchnię do spędzania czasu w ciągu dnia.

Funkcja może pełnić rolę podnóżka np.: podczas oglądania filmów, długich pogawędek.

Sofa Chesterfield Normal Relax z funkcją spania

Sofa Chesterfield Normal Relax z funkcją spania (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Aby rozłożyć tą funkcję wysuwamy spod siedziska “szufladę” i za pomocą specjalnych uchwytów/pasów podnosimy nasz materac do góry, aby zlicował się z poduszkami siedziska.

Sofa chesterfield z funkcją typu belgijskiego

Funkcja spania typu belgijskiego, belgijka to chyba jedna z najstarszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji spania w sofach chesterfield. Przeznaczona jest do spania okazjonalnego.

Aby rozłożyć tą funkcję spania należy najpierw zdjąć poduszki siedziskowe. Wówczas mamy dostęp do mechanizmu, który rozkładamy uzyskując w ten sposób łóżko  z materacem.

Zaletą tej funkcji jest łatwość zamontowania jej w wielu modelach, oraz niska cena.

Sofa chesterfield z funkcją typu Delfin

Sofy chesterfield z funkcją spania typu Delfin są doskonałym rozwiązaniem przeznaczonym do spania okazjonalnego. Funkcję tą wykorzystujemy w bardzo klasycznych modelach.

Aby rozłożyć taką funkcję wyciągamy szufladę, która znajduje się poniżej siedziska. Z szuflady tej wyciągamy funkcję wraz z materacem. Powierzchnia spania stworzona w ten sposób łączy powierzchnię poduszek siedziskowych z materacem funkcji spania.

Podsumowanie

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu masz jeszcze wątpliwości to się nie przejmuj. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa ze sprzedawcą, który pomoże wybrać najlepszą sofę chesterfield z funkcją spania dla ciebie.

Zwróć uwagę czy sklep, który wybrałeś posiada szeroką ofertę funkcji spania, aby mógł dobrać dobrą funkcję dla ciebie, nie ograniczał się do jedynego rozwiązania które posiada.

Warto też wybierać sklepy, które istnieją na rynku już na tyle długo abyś w czasie zakupu czuł się bezpieczny.

Najnowsze artykuły

  • 1