poniedziałek, 25 kwiecień 2022 16:34

Reflektory punktowe i słupki oświetleniowe, czyli oświetlenie zewnętrzne, które warto mieć pod ręką

słupek oświetleniowy tarasowy słupek oświetleniowy tarasowy

Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne to komfort przebywania w wybranej przestrzeni oraz bezpieczeństwo przemieszczania się wokół budynku. Obok klasycznych reflektorów popularnością cieszą się też praktyczne słupki oświetleniowe ogrodowe. Planujesz oświetlenie przestrzeni zewnętrznej wokół Twojego domu? Przekonaj się, dlaczego oświetlenie zewnętrzne jest tak ważne!

 

Dobre oświetlenie do ogrodu to piękniejsza przestrzeń

Oświetlenie zewnętrzne to pewne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo przebywania w pobliżu budynku oraz nadające przestrzeni niepowtarzalnej atmosfery. W zależności od źródła światła oświetlenie może podkreślać urok miejsca i charakterystyczne elementy otoczenia albo wręcz umożliwiać wykonywanie prac około domowych. Znane koneserom wieczorów w ogrodzie i na tarasie słupki oświetleniowe ogrodowe zapewniają pełen komfort podczas przebywania w otoczeniu domu po zmroku, a jednocześnie nadają przestrzeni unikatowej atmosfery.

słupek oświetleniowy ogrodowy

Słupki oświetleniowe to praktyczne rozwiązanie, które może stać się elementem dekoracyjnym – wysokiej jakości lampy zdobią ścieżki, tarasy oraz kompozycje kwiatowe eksponując wybrane elementy przestrzeni i pomagając stworzyć optymalne miejsce do wieczornych spotkań towarzyskich. Dzięki nowoczesnej konstrukcji odpornej na warunki atmosferyczne słupki skutecznie oświetlają tarasy i ogrody niezależnie od warunków pogodowych zapewniając wysoką efektywność świetlną w każdych okolicznościach przyrody.

Reflektor oświetleniowy led do ogrodu

Oświetlenie zewnętrzne a bezpieczeństwo przestrzeni

Ogród to bezpieczna przestrzeń, z której korzystamy za dnia i po zapadnięciu zmroku. Aby zapewnić wygodę i komfort przebywania w ogrodzie lub na tarasie często wybieramy słupki oświetleniowe ogrodowe. Na jakie oświetlenie zewnętrzne postawić, gdy planujemy podświetlenie budynku, ozdobnej fasady albo fontanny?

reflektor zewnętrzny ogrodowy

Bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni można zwiększyć wybierając reflektory zewnętrzne LED o precyzyjnej wiązce światła. Taka opcja to prosty sposób na ukierunkowanie strumienia światła, tak aby wydobyć charakterystyczne cechy konstrukcji i nadać przestrzeni wokół obiektu niezwykłego klimatu. Tego rodzaju oświetlenie jest nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne estetycznie, dlatego reflektory punktowe często można zauważyć w otoczeniu budynków użyteczności publicznej, zabytków i fontann. Taki nowoczesny akcent dekoracyjny świetnie sprawdza się też jak oświetlenie domu – reflektory można dopasować do oczekiwanego efektu świetlnego i aranżacji otoczenia, co pozwoli bezpiecznie poruszać się w pobliżu budynku także wieczorami.

Najnowsze artykuły

  • 1