poniedziałek, 02 maj 2022 16:36

Jak i gdzie kupić tanie materiały budowlane

hurtownia styropianu online hurtownia styropianu online pixabay

Ceny oraz dostępność materiałów budowlanych z każdym miesiącem zaskakuje wielu inwestorów, oraz osoby planujące remont domu czy mieszkania.

W zależności od planowanych prac budowlanych warto sprawdzić, jak wygląda realny kosztorys niezbędnych produktów oraz wybrać optymalne miejsce zakupu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak tanio kupić materiały budowlane, gdzie ich szukać oraz jaki sposób dostawy będzie najlepszy, sprawdź koniecznie ten artykuł.

Ze względu na rosnące ceny półproduktów, problemy z utrzymaniem łańcuchów dostaw i drożejącym kosztem transportu, ceny materiałów budowlanych na sklepowych półkach drożeją w dużo większym stopniu, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Obecnie bardzo często możemy doświadczyć zmiany ceny nawet kilka razy w miesiącu, problemów z dostępnością samych materiałów w wyznaczonym terminie oraz rosnącymi kosztami usług wykonawców.

Jeśli zależy nam na optymalizacji kosztów budowy, powinniśmy trzymać się ściśle wyznaczonego planu, który pozwoli nam ograniczyć zbędne wydatki, opóźnienia w realizacji wybranych etapów prac oraz konieczności szukania zamienników.

Jak przygotować kosztorys materiałów niezbędnych do budowy i remontu?

Pierwszym krokiem, który może znacząco ograniczyć zbędne wydatki, jest sporządzenie dokładnego spisu materiałów, które są nam niezbędne do wykonania danego zakresu prac. Dzięki temu będziemy mieli ogólny pogląd na ilość materiałów, jakie musimy nabyć. Od tego momentu możemy zacząć szukać miejsc, gdzie niezbędne materiały budowlane możemy kupić w najkorzystniejszej cenie.

Tu do wyboru mamy hurtownie online, markety budowlane, lokalne sklepy z chemią budowlaną oraz składy budowlane. W przypadku gdy potrzebujemy kilkaset kilogramów zaprawy lub kilkadziesiąt opakowań styropianu, dobrym wyborem może być zakup materiałów w hurtowni onliene, gdzie niska cena materiałów zrekompensuje nam koszt dostawy, co finalnie może okazać się tańszym i wygodniejszym dla nas rozwiązaniem, niż zakup tych samych materiałów budowlanych w lokalnym sklepie lub markecie budowlanym.

Dzieje się tak, ponieważ sklepy online mają o wiele większą konkurencję i bazują na minimalnej marży, działając na zasadzie wielkości skali sprzedaży. Natomiast małe sklepy budowlane w wielu przypadkach zamawiają mniejsze ilości materiałów budowlanych, co często przekłada się na gorsze warunki cenowe u dostawców czy pośredników.

Kiedy kupić materiały budowlane?

Jeśli mamy już ogólny spis najważniejszych materiałów budowlanych oraz znamy ich ilość, nie powinniśmy zwlekać z ich zamówieniem. O ile część materiałów budowlanych bardzo często jest na stanach magazynowych, zarówno marketów, jak i składów budowlanych to cena może różnić się, jeśli będziemy zwlekać z zakupem do ostatniej chwili. W przypadku gdy wstępny kosztorys samych materiałów budowlanych jest przez nas akceptowalny, nie powinniśmy zwlekać z ich zakupem, jeśli mamy miejsce na ich magazynowanie przez okres całej budowy.

Bardzo często inwestorzy tworzą kalkulację zakupu samych materiałów przed rozpoczęciem budowy, gdzie niektóre etapy mogą być odległe od siebie nawet o kilka czy kilkanaście miesięcy. Na przestrzeni tego czasu, koszt materiałów może wzrosnąć od kilku do kilkudziesięciu procent, co w perspektywie całej budowy może nam znacząco zwiększyć budżet, jaki jest niezbędny do jej ukończenia. Warto tu zaznaczyć, że koszt stanu surowego otwartego jest relatywnie niski w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy, ze względu na niski stopień skomplikowania budowy. Dopiero od stanu zamkniętego, aż do momentu wykończenia wnętrza mamy styczność z dużymi kosztami materiałów oraz elementów wykończenia czy kosztów samej instalacji.

Skład budowlany czy sklep online?

Zakup materiałów budowlanych wiąże się z wyborem miejsca zakupu. Bardzo często lokalne składy i hurtownie budowlane oferują dodatkowe rabaty w przypadku gdy deklarujemy zakupy materiałów powyżej pewnej kwoty. Dzięki temu hurtownie i składy budowlane chcą zachęcić inwestora do pełnej obsługi przez jeden punkt z materiałami.

Z drugiej strony możemy jednak sprawdzić opłacalność takiej współpracy, porównując koszty materiałów i dostawy w sklepach budowlanych online. Dzięki temu nie musimy przywiązywać się do jednego miejsca zakupu materiałów budowlanych, gdzie finalnie rabat na duże zamówienie może już nie być tak korzystny, jak zakup w hurtowni budowlanej online. W przypadku zakupu takich materiałów jak styropian czy wełna, warto sprawdzić ofertę lokalnego składu budowlanego lub sprawdzić jaką ofertę ma hurtownia styropianu online. Te produkty bardzo często wymagają dodatkowego transportu ze względu na swoje gabaryty, więc lokalna hurtownia może nam zaoferować transport w ramach zamówienia, a hurtownia styropianu online korzystną cenę.

Hurtownia budowlana Szczecin

Dobrym przykładem sklepu online i sprzedaży stacjonarnej jest Nowa-System — skład budowlany w Szczecinie, który oferuje zarówno sprzedaż lokalną, jak i możliwość zamówienia materiałów budowlanych w sklepie online www.nowa-system.pl. Dzięki temu skład budowlany w Szczecinie może oferować konkurencyjne produkty na terenie całego kraju oraz zaopatrywać lokalne budowy w materiały sprawdzonych producentów.

Nowa-System od wielu lat dostarcza zarówno materiały, jak i chemię budowlaną na terenie Szczecina i części województwa zachodniopomorskiego. Głównym atutem tego hurtowni budowlanej w Szczecinie jest oferta materiałów wyselekcjonowanych producentów, dzięki czemu klient ma do wyboru tylko sprawdzone produkty w bardzo korzystnych cenach. Ogranicza to przede wszystkim problem z wyborem materiałów, które będą spełniały wymogi dotyczące budowy czy remontu w wybranej technologii oraz ilość reklamacji związanych z niską jakością produktów.

W ofercie Nowa-System są materiały budowlane takich producentów jak Ardex, Bostik, Botament, Ceresit, Isover, Knauf, PCI, Swisspor, TermoOrganika czy Wkręt-Met. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tanich materiałów budowlanych, sprawdź koniecznie stronę internetową www.nowa-system.pl gdzie jest kilkaset produktów z kategorii chemii budowlanej.

Najnowsze artykuły

  • 1