wtorek, 31 maj 2022 09:30

Wynajem czy kupno szalunków- co bardziej się opłaca?

system słupowy narożny SDR system słupowy narożny SDR pixabay

Nie da się ukryć, że na przestrzeni ostatnich lat technika szalowania uległa wielu przemianom i udoskonaleniom. Dokładnie to samo stało się w każdym innym obszarze budownictwa.

Technologia zmienia się i ewoluuje przez lata, jednak jedno w dalszym ciągu pozostało niezmienne. W momencie kiedy decydujemy się na budowę stóp fundamentowych, ścian żelbetonowych czy stropów, niezbędne są szalunki. To właśnie one zapewniają bezpieczeństwo i efektywność przeprowadzanych prac. Jednak czy bardziej opłaca się ich wynajem, czy może jednak kupno? Okazuje się, że rachunek ekonomiczny w tym wypadku nie jest aż taki oczywisty.

Kiedy bardziej korzystne będzie kupno szalunków?

Powiedzmy sobie szczerze, system słupowy narożny SDR czy każdy inny rodzaj szalunków, zwykle przydaje się firmom budowlanym, a nie osobom prywatnym. Wobec tego opłacalność kupna lub wynajmu warto rozpatrywać z perspektywy firm budowlanych. Wobec tego kiedy bardziej opłacalne będzie kupno szalunków? Otóż z pewnością opłaci się to tym firmom, które regularnie wykonują swojego rodzaju monolityczne, betonowe konstrukcje. Wówczas będą one te szalunki wykorzystywać niezwykle często, a posiadanie ich na własność będzie bezapelacyjnym ułatwieniem. W takich przypadkach wynajem byłby całkowicie nieopłacalny i z perspektywy ekonomicznej, firma zaczęłaby wyliczać straty, zamiast zysków.

Kiedy opłacalny będzie wynajem szalunków?

Można powiedzieć, że wynajem szalunków, będzie bardziej opłacalny w analogicznej sytuacji. Mowa tu przede wszystkim o firmach, które wspomniane już konstrukcje wykonują raczej sporadycznie. Wówczas za wynajęciem szalunków przemawiają po prostu względy ekonomiczne. Wynajem szalunków kilka razy w całym sezonie będzie o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem, nie wspominając tego, że całkowicie zredukowane zostaną również koszty związane z magazynowaniem szalunków. Nie da się jednak ukryć, że kluczowym aspektem w tym momencie będzie wybór najlepszego dostawcy, który jest wstanie zapewnić najszerszy, możliwy asortyment. Dla firmy oczywiście najważniejsze będzie także i cena. Wobec tego warto przed podjęciem finalnej decyzji zrobić dokładny research i porównać wiele ofert. Warto także sprawdzić jakie rodzaj szalunków oferuje dostawca i czy jego usług dokładnie odpowiadają na potrzeby naszej firmy. Podjęcie dobrej i rozsądnej decyzji sprawi, że wynajęcie szalunków będzie jeszcze bardziej korzystnym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym. Obecnie istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi, więc warto stawiać na te, które są najbardziej doświadczone.

Najnowsze artykuły

  • 1