wtorek, 08 wrzesień 2020 13:58

Utrzymanie trawnika w dobrym stanie – co warto wiedzieć na ten temat?

firma sprzątająca łódź firma sprzątająca łódź

Pięknie utrzymany trawnik to ozdoba każdej posesji czy skweru w mieście. Jednak, żeby tak było musi on być odpowiednio pielęgnowany. Należy w jego pielęgnację włożyć odpowiednio dużo czasu i pracy. Trzeba też zainwestować w odpowiednie wyposażenie, które pozwoli na jego sprawniejszą pielęgnację.

Jakie są podstawowe zasady odpowiedniego dbania o trawnik? Czy warto robić to samodzielnie czy lepiej zlecić firmie sprzątającej?

Co jest najważniejsze w dbaniu o trawnik?

Tak jak to zostało wyżej wspomniane, pielęgnacja trawnika wymaga wiele uwagi i czasu. Pierwszym krokiem ku pięknej, zielonej powierzchni otaczającej dom jest wybór odpowiedniego gatunku trawy. Kolejnym przygotowanie podłoża. Musi ono być odpowiednio żyzne, a także przekopane i następnie ubite. Kiedy trawa już wzejdzie należy pamiętać o jej regularnym podlewaniu, a także koszeniu i nawożeniu. Dlatego decydując się na założenie trawnika, trzeba się liczyć ze sporymi początkowymi kosztami związanymi z zakupem odpowiedniego sprzętu, w tym kosiarki i podkaszarki, a także regularnym zakupem nawozów.

Pielęgnacja trawnika i ogrodu – zleć ją profesjonalistom

Ciekawą propozycją dla osób, które chcą mieć piękny i zadbany trawnik, ale nie mają czasu na to, aby się nim zajmować samodzielnie, jest wynajęcie specjalistów. Jak się okazuje, może to nawet być firma sprzątająca łódź, o ile w swojej ofercie ma tego rodzaju usługi. Coraz więcej firm tego typu zajmuje się nie tylko sprzątaniem wewnątrz pomieszczeń, ale i dbaniem o całą posesję. W zakres tych usług wchodzi właśnie między innymi pielęgnacja terenów zielonych, czyli trawników oraz różnego rodzaju nasadzeń znajdujących się w ogrodzie. Oprócz tego można liczyć także na czyszczenie kostki brukowej, czy opiekę ogrodnika nad tym, co rośnie w ogrodzie. Jeżeli chodzi o samą pielęgnację trawnika to klienci mogą liczyć między innymi na nawożenie, koszenie, wertykulację, grabienie liści, a także odchwaszczanie. Taki zakres działań pozwoli na utrzymanie go w dobrym stanie przez cały sezon.

Najnowsze artykuły

  • 1