czwartek, 19 styczeń 2023 18:19

Zasada 3 prezentów - co to jest?

Katalog Marzeń Katalog Marzeń pixabay

Nie ma nic równie ekscytującego jak obserwowanie, jak twoje dzieci reagują z radością na kupę przentów. Ale ponieważ ta reakcja trwa tylko pięć minut - do momentu, gdy opakowanie zostanie rozerwane - nie możesz nie martwić się, że prawdziwe znaczenie prezentów jest tracone. Właśnie w tego powodu spróbuj wprowadzić “zasadę trzech prezentów”.

 

Czym jest zasada trzech prezentów na Boże Narodzenie? 

Ta reguła jest pierwotnie oparta na legendzie, że Jezus otrzymywał trzy prezenty od Mędrców na 25 grudnia. Ale nowoczesne mamy używają jej jako sposób zaoszczędzić, zmniejszyć stres zakupów i zachęcić ich dzieci być rozważnymi z ich prezentami.

Jedną z popularnych taktyk jest zawężenie listy prezentów do trzech kategorii: coś, czego chcą (np. nowa gra), coś, czego potrzebują (np. kurtka) i coś do czytania (seria Harriego Pottera). Chodzi o to, by święta i urodziny były bardziej przemyślane i by nie wywierały presji na kupowanie niekończących się prezentów, które często leżą nieużywane.

Ta zasada może być stosowana nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych. Dla tych, którzy nigdy nie mogą się zdecydować, voucher prezentowy będzie idealnym prezentem, bo daje możliwość wybrania atrakcji według swoich preferencji i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jak trzymać się zasady trzech prezentów?

Trzymanie się zasady trzech prezentów może być trudne, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę lub jesteś przyzwyczajony do dawania więcej niż trzech prezentów. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci trzymać się reguły:

  1. Zrób listę: Zapisz imiona osób, dla których musisz kupić prezenty, i zastanów się nad wariantami dla każdej osoby. Pomoże ci to zachować koncentrację podczas zakupów.
  2. Ustal budżet: Zdecyduj, ile pieniędzy możesz sobie pozwolić na wydanie na prezenty i trzymaj się tego. Pamiętaj, że liczy się myśl!
  3. Bądź kreatywny: Jeśli masz napięty budżet, zdobądź się na kreatywność w kwestii prezentów. Katalog Marzeń ci w tym pomoże i podpowie pomysły na najbardziej niestandardowe prezenty.
  4. Zrób zakupy wcześniej: Unikaj pośpiechu w ostatniej chwili, robiąc zakupy na prezenty odpowiednio wcześnie. Pomoże ci to zmieścić się w budżecie i uniknąć zakupów pod wpływem impulsu.
  5. Poproś o pomoc: Jeśli zmagasz się z wymyślaniem pomysłów, poproś o pomoc rodzinę i przyjaciół. Z pewnością chętnie podpowiedzą ci, co zrobić!

 

Stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie trzymać się zasady trzech prezentów i upewnić się, że twoi bliscy są zadowoleni z prezentów.

Najnowsze artykuły

  • 1