piątek, 27 maj 2022 16:19

Materac bardzo twardy, czy to dobry wybór?

Kaszmirowysen.pl Kaszmirowysen.pl pixabay

Odpowiednia twardość materaca przekłada się na wysoki komfort i zrelaksowanie podczas snu, a co za tym idzie dobre samopoczucie. Coraz częściej spotykamy się z opinią że materace o bardzo twardej powierzchni są odpowiedzialne za zdrowy kręgosłup.

Jednak nie warto twardo trzymać się przekonaniom czy obecnym trendom. Warto posłuchać swojego ciała, podejść do wyboru  indywidualnie.

Tylko w ten sposób, wybierając na spokojnie po ówczesnym przeanalizowaniu wszystkich właściwości, będziemy pewni podjętej decyzji.

Oznaczenie materaca a rzeczywiste odczucia.

Nie zawsze oznaczenia przypisane do materaca, definiują odczucie opisanej twardości.  Powierzchnia materaca bardzo twardego może być zbudowana, z wykorzystaniem różnej konstrukcji co ma ogromny wpływ na odczucia tej że twardości.  Producenci mający możliwość porównać modele różniące się konstrukcją o identycznym wykończeniu, narzucającym stopień H4- bardzo twardy  mogą stwierdzić, że jest to dość duża różnica  w odczuciu twardości całego materaca, a nie tylko warstw wierzchnich. Wysokiej jakości, wygodne i komfortowe materace bardzo twarde kupimy na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-bardzo-twarde

Różnorodność w konstrukcji materacy.

Najbardziej stabilną i zwartą konstrukcją jaką producenci wykorzystują, jest wersja Multipocket o zwiększonej liczbie sprężyn (510 szt/m2). To za sprawą tej konstrukcji, użytkownik ma możliwość korzystać z powierzchni pozbawionej elastyczności. Sprężyny o małej średnicy w kształcie walca, oddziaływają na poszczególny nacisk, więc praca takiej konstrukcji jest niezależna i cicha. Drugi rodzaj równie mocnej konstrukcji, jednak z mniejszą ilością sprężyn jest wkład Pocket (262szt/m2)

Pocket wybierany jest przez osoby, które lubią ujednolicone i utwardzone powierzchnie materacy, jednocześnie z delikatnie pracującą  konstrukcja. Zarówno jedna jak i druga sprężyna ma swoich zwolenników. Obydwie te konstrukcje, posiadają 9 stref twardości, osoby korzystające z materacy Multipocket czy Pocket nie odczuwają wzajemnych ruchów.

Surowce i ich właściwości w materacach bardzo twardych.

Mamy do wykorzystania w materacach  bardzo twardych, surowce o specyficznych właściwościach i formie. Najczęściej surowce utwardzające wykorzystuje się w połączeniu dwóch różnych produktów. Najczęstsze połączenie to podwójna mata kokosowa i końskie włosie.

Obydwie te maty są pochodzenia naturalnego, poddawane mocnemu sprasowaniu. Tak przygotowane, tworzą podstawę w materacach bardzo twardych.

Czy warto zamówić materac w sklepie internetowym.

W dzisiejszych czasach, coraz chętniej robimy zakupy przez internet. Jest to bardzo wygodna forma, oszczędzająca czas i pieniądze. Robiąc zakupy przez internet, mamy możliwość porównać szereg różnych modeli z tej samej grupy produktów. Poszukując materaca warto odwiedzić sklep internetowy Kaszmirowysen.pl z przygotowaną ofertą dla zróżnicowanych klientów. W ofercie sklepu znaleźć można materace w atrakcyjnych cenach. Sklep oferuje także szybką realizacją z dostawą pod wskazany adres. Kupujący może mieć pewność wysokiej jakości produkty i fachowej pomocy przy wyborze.

Najnowsze artykuły

  • 1