niedziela, 20 luty 2022 15:26

Siatka na balkon dla kota – dlaczego jest niezbędna?

siatka na balkon siatka na balkon Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Posiadając kota, należy zapewnić mu bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Pozostawienie otwartego okna lub balkonu może zachęcić pupila do poszukiwania nowych przygód, co niesie za sobą niebezpieczeństwo upadku z dużej wysokości.

Siatka na balkon jest więc niezbędnym zabezpieczeniem. Czym się charakteryzuje?

Choć twierdzenie, że kot zawsze spada na cztery łapy, jest bardzo popularne, ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Mimo że z technicznego punktu widzenia kot rzeczywiście często spada właśnie na łapy, nie oznacza to, że nie grożą mu żadne konsekwencje. Upadek z dużej wysokości może się skończyć złamaniem kończyn lub uszkodzeniem narządów wewnętrznych. Aby tego uniknąć, konieczna jest siatka na balkon, która uchroni kota przed upadkiem z wysokości. Czym się na wyróżnia?

Siatka na balkon – czym się charakteryzuje?

Siatka na balkon lub okno to najlepsze zabezpieczenie dla Twojego kota, które ochroni go przed upadkiem z dużej wysokości. Siatki są wykonane z solidnych materiałów montażowych. Wykonana z polietylenu siatka zabezpieczająca dla kota jest odporna na warunki pogodowe. Nie zmienia swoich właściwości, dzięki czemu można stosować ją przez cały rok, również zimą. Siatki charakteryzują się różną wielkością oczek, a w przypadku siatek dla kota splot ma  zwykle grubość 1,5 mm. Siatka zawsze jest dobierana do konkretnego balkonu. Poza siatkami zabezpieczającymi dla zwierząt można też zamontować kolce, które uniemożliwiają ptakom siadanie na parapecie. Siatki można zamontować na oknie, balkonie, a nawet na tarasie, dzięki czemu zapewnimy swoim pupilom całkowite bezpieczeństwo.

Dlaczego siatka na balkon dla kota jest niezbędna?

Koty to zwierzęta ciekawe świata i żądne nowych przygód. Pozostawianie niezabezpieczonych okien lub balkonów bez wątpienia zachęci je do poznawania nowych terenów. Jeśli kot nawet na chwilę zostanie przy otwartym balkonie, może się to skończyć próbą ucieczki, a przy okazji urazem. Mimo że koty są bardzo zwinne, wystarczy, że coś je przestraszy podczas spaceru po balustradzie, a upadek gotowy. Aby tego uniknąć, konieczna jest siatka balkonowa, zaprojektowana specjalnie dla kotów. Zapewnia ona zwierzęciu maksymalne bezpieczeństwo. Zamontowanie siatki jesteś lepszym pomysłem niż zamykanie okien i niewypuszczanie kota na balkon. Siatka umożliwia kotu przebywanie na świeżym powietrzu na balkonie czy tarasie. Może on obserwować otaczający świat i wygrzewać się na słońcu, a my mamy pewność, że kot nie wypadnie, nawet jeśli zostawimy go bez opieki.

Najnowsze artykuły

  • 1