sobota, 26 luty 2022 13:11

Przyjaciele snu dla niemowlęcia

Prince Lionheart Prince Lionheart pixabay

Każdy kto już jest rodzicem, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że usypianie niemowlęcia jest ogromnym wyzwaniem. Małe dziecko nie umie jeszcze w dokładny sposób zakomunikować rodzicom, co mu przeszkadza lub co jest "nie po jego myśli".

W związku z tym rodzice zwykle próbują miliony sposobów na to, by odpowiednio przygotować swojego malucha do snu. Z pewnością zostawiali włączoną lampkę nocną, lekko uchylone drzwi, a także już na godzinę przez zaplanowanym snem próbowali oni wyciszyć maluszka. Niemniej jednak, każde niemowlę jest swoistą indywidualnością i będzie całkowicie inaczej reagował na bodźce. Warto jednak wypróbować przyjaciół snu maluszka. Co do nich zaliczamy?

Każdy kto już jest rodzicem, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że usypianie niemowlęcia jest ogromnym wyzwaniem. Małe dziecko nie umie jeszcze w dokładny sposób zakomunikować rodzicom, co mu przeszkadza lub co jest "nie po jego myśli". W związku z tym rodzice zwykle próbują miliony sposobów na to, by odpowiednio przygotować swojego malucha do snu. Z pewnością zostawiali włączoną lampkę nocną, lekko uchylone drzwi, a także już na godzinę przez zaplanowanym snem próbowali oni wyciszyć maluszka. Niemniej jednak, każde niemowlę jest swoistą indywidualnością i będzie całkowicie inaczej reagował na bodźce. Warto jednak wypróbować przyjaciół snu maluszka. Co do nich zaliczamy?

Prince Lioneheart- niekwestionowany pomocnik przy zasypianiu

Okazuje się, że wielu specjalistów wskazuje jednogłośnie na to, że dzieci o wiele lepiej zasypiają, kiedy towarzyszą im dźwięki. Mogą być to nawet te, które maluchy znają jeszcze z czasów życia płodowego lub ulubiona muzyka mamy, której najczęściej słuchała podczas ciąży. Niemniej jednak przejście dziecka z wygodnego i ciepłego brzucha mamy do realnego świata, może być dla nich dość ciężkim doświadczeniem, co będzie przejawiało się w tym, że malec będzie marudny i będzie miał problemy z zasypianiem. Wobec tego Prince Lionheart jest jednym z tych przyjaciół snu, którego nie może zabraknąć w kołysce niemowlęcia. Gadżet ten emituje odgłosy z brzuszka mamy, więc z pewnością uda mu się wyciszyć dziecko i powoli ułatwić mu zapadnięcie w głęboki i błogi sen. Co więcej, Prince Lioneheartjest aktywowany przy pomocy głosu lub ruchu więc sterowanie nim nie będzie wymagało jakiejkolwiek ingerencji. Wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka gadżet, utuli je do snu w przeciągu kilku minut.

Karuzele i zawieszki na łózko, które wyciszą maluszka

Przyjaciele snu dziecka, to również karuzele i zawieszki na łóżko. Są to niepozorne gadżety, jednak karuzele Skip Hop niezwykle efektywnie wspomogą wyciszanie dziecka do snu. Wystarczy jedynie, że będzie ono spoglądało na niezwykle powolne i uspokajające ruchu karuzeli, a jego oczka same zaczną się zamykać. Oczywiście karuzele są gadżetem przeznaczonym do zawieszania na łóżko, więc nie powinny znajdować się one bezpośrednio w kołysce niemowlaka. Niemniej jednak, zwykle wykonane są one z bezpiecznych materiałów i posiadają wszelkie niezbędne atesty, dzięki czemu rodzice mogą mieć pewność, że nie ma w nich żadnych substancji toksycznych, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie maluszka.

Najnowsze artykuły

  • 1