wtorek, 07 czerwiec 2022 11:28

Kodowanie online dla dzieci. Jak zacząć?

Zaprogramowani Go Zaprogramowani Go pixabay

Coraz więcej dzieci chce programować. Niektóre z nich, zwłaszcza te starsze argumentują to ciekawą i dobrze opłacaną pracą w przyszłości, inne chcą zaimponować w grupie rówieśników, jeszcze inne są po prostu ciekawe jak to działa, czy będą same w stanie stworzyć grę czy aplikację, która im się marzy.

Jedno można powiedzieć na pewno. Niezależnie od tego, co zachęciło dziecko do nauki programowania warto tę potrzebę pielęgnować. Niezależnie od tego, czy są to stacjonarne warsztaty, kodowanie online dla dzieci za pomocą gier, czy zorganizowane kursy przez Internet, nauka programowania i rozwijane dzięki niej umiejętności nie pójdą w las. Nauka programowania dla dzieci to swoisty klucz otwierający przed nimi możliwości rozwoju na wielu różnych frontach.

Czy dziecko może samo nauczyć się programowania?

To, czy dziecku wystarczy samodzielna nauka programowania w domu, zależy w dużej mierze od konkretnego dziecka czy nastolatka. Jest tu olbrzymia ilość zmiennych. Począwszy od tego, jaki rodzaj nauki jest preferowany, czy ma pamięć fotograficzną, czy słuchową, a także od tego, w jakim jest wieku i czy potrafi samodzielnie zmobilizować się do nauki. W zależności od tych cech, można postawić na naukę dopasowaną do potrzeb. Dużo częściej sprawdzają się jednak kursy na żywo takie, jak oferuje platforma Zaprogramowani Go.

Gry, zabawy i platformy w Internecie.

Kodowanie online dla dzieci to między innymi możliwości nauki za pomocą specjalnie przygotowanych do tego witryn, na której znajdują się pojedyncze aktywności, czy całe kursy. Te drugie są zazwyczaj opcją płatną i dają nieco szerszy zakres możliwości poznawania tajników programowania, niż bezpłatne aplikacje. Jednak i jedne, i drugie mogą być świetnym rozwiązaniem na start, szczególnie gdy dziecko, czy też rodzic nie jest do końca przekonany, czy edukacja programistyczna jest tym, co przypadnie młodemu uczniowi do gustu. A jest, w czym wybierać. Począwszy od prostych gier i zabaw dla najmłodszych, przez ciekawe kursy powoli wdrażające w coraz to bardziej skomplikowane zagadnienia programistyczne, aż po na przykład gry dla nastolatków, gdzie sterujemy postacią za pomocą komend z profesjonalnego języka programowania.

Kodowanie online dla dzieci podczas kursów.

Pomimo wielu opcji, jakie mamy, aby spróbować programowania, bezdyskusyjnie, chcąc rozwijać się w nim dużo bardziej, najlepszą opcją są już płatne zajęcia. Kursy programowania online dla dzieci muszą być oczywiście warsztatami prowadzonymi na żywo, w innym przypadku niekoniecznie będą one pełniły swoją funkcję w najlepszy sposób.

Najnowsze artykuły

  • 1