wtorek, 07 grudzień 2021 14:58

Gdzie kupić elegancką porcelanę stołową i czym się kierować przy jej zakupie

porcelana stołowa porcelana stołowa pixabay

Chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że porcelana to najbardziej elegancka zastawa stołowa, która nie ma sobie równych. Bez względu na to, jaki jej fason czy też kolor znajdzie się na stole, zawsze wygląda niezwykle efektownie.

Jednak porcelana porcelanie nierówna, dlatego decydując się na jej zakup, warto wybierać modele sprawdzonych producentów. Gdzie zatem szukać porcelanowych naczyń stołowych, które nie tylko efektownie udekorują stół, ale przede wszystkim będą długo i niezawodnie służyły?

Jak rozpoznać dobrej jakości porcelanę

Porcelana powstaje z najwyższej jakości materiałów. Do jej wytwarzania wykorzystywana jest najdelikatniejsza i najlepiej oczyszczona glinka kaolinowa. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych surowców i odpowiedniej technologii produkcji wyroby porcelanowe mają śnieżnobiałą barwę, idealnie gładką powierzchnię oraz ścianki efektownie przepuszczające światło. To właśnie po tym możemy poznać, że mamy do czynienia z najwyższej jakości porcelaną. Wbrew powszechnie panującej opinii nie jest ona zbyt krucha, wręcz przeciwnie, odpowiednio eksploatowana i pielęgnowana jest twarda jak granit, nie wyciera się i nie traci swoich wyjątkowych walorów. Co więcej, można ją bez obaw myć w zmywarce. Dobrej jakości porcelana stołowa jest idealnie gładka, jej powierzchnia nie jest porowata, więc niełatwo ją ubrudzić. Wysokogatunkowe naczynia stołowe wykonane z porcelany znaleźć można tylko w najlepszych sklepach stacjonarnych, ale też internetowych. Szeroki wybór produktów najbardziej znanych i cenionych marek oferuje między innymi sklep indelo.pl. Znajdziemy tam eleganckie kubki, talerze, półmiski, salaterki, a także wiele innych produktów wykonanych z glinki kaolinowej, z których z powodzeniem można skompletować zastawę stołową marzeń.

Dlaczego warto mieć porcelanę stołową

Kawa podana w porcelanowej filiżance prezentuje się wyjątkowo elegancko i choć smakuje równie dobrze jak ta serwowana w zwykłym kubku, to mimo wszystko wypija się ją z większą przyjemnością. Podobnie jest z innymi produktami spożywczymi, które podawane na porcelanie wyglądają znacznie atrakcyjniej niż te, znajdujące się na zwykłych talerzykach. Zastawa porcelanowa sama w sobie jest niezwykle elegancka, dlatego nawet mało wykwintne dania serwowane na niej prezentują się niezwykle efektownie. Warto zatem sprawić sobie taką luksusową zastawę stołową, która będzie niewątpliwą ozdobą stołu, a co więcej na pewno zrobi wyjątkowe wrażenie na naszych gościach. Sami również z przyjemnością będziemy z niej też korzystać. Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi i stylowymi przedmiotami, co więcej, takimi które dodatkowo są niezwykle praktyczne i trwałe, a porcelana do takich przecież należy.

Najnowsze artykuły

  • 1