sobota, 01 październik 2022 10:03

Skup złomu w Szczecinie — jak sprzedać złom w dobrej cenie?

Skup złomu Szczecin Skup złomu Szczecin pixabay

Praktycznie w każdym większym mieście możemy spotkać skup złomu. Nie każdy jednak wie, że w większych miastach jak Szczecin, Poznań czy Warszawa występują różnego rodzaju skupy złomu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wybrać odpowiedni skup złomu oraz jak i gdzie sprzedać złom w dobrej cenie, sprawdź koniecznie ten wpis.

Wiele przedmiotów codziennego użytku wraz z upływem czasu przestaje spełniać swoje funkcje, psuje się, lub zwyczaje nie jest już nam potrzebne. Wśród nich z pewnością znajdą się również przedmioty wykonane ze stali, żeliwa, miedzi, aluminium czy mosiądzu. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy niepotrzebny nam przedmiot może zyskać drugie życie, a przy okazji podreperować nasz budżet. W przypadku gdy nieprzydatny nam sprzęt jest jeszcze zdatny do użytku, możemy go wystawić na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Natomiast jeśli lodówka, pralka, grzejniki lub miedziane rury nie nadają się do ponownego wykorzystania, możemy je sprzedać w skupie złomu.

Skup złomu Szczecin

Skup złomu to miejsce, gdzie trafia złom stalowy i złom metali kolorowych, który bezpośrednio lub po wstępnej obróbce może być poddany recyklingowi. Nie każdy jednak wie, że możemy wyróżnić kilka typów działalności związanej ze skupem i sprzedażą złomu.

Pierwszym rodzajem skupu złomu jest mały, lokalny punkt, który cechuje się głównie odbiorem niewielkich ilości złomu metali kolorowych jak aluminium, miedź, mosiądz, ołów czy brąz. Jest to uwarunkowane głównie niewielką przestrzenią magazynową ze względu na lokalizacje bliżej głównych lokalizacji w mieście. Takie punkty bardzo często oferują odbiór niewielkich ilości złomu z posesji, wówczas transportują złom do większych punktów, znajdujących się na obrzeżach miasta. Małe punkty skupu złomu zlokalizowane blisko centrum miasta są wygodnym rozwiązaniem, jeśli mamy niewielką ilość złomu, ponieważ bardzo często transport małych ilości złomu metali kolorowych jest nieopłacalny dalej niż kilka kilometrów od naszej lokalizacji.

Drugim rodzajem złomu są punkty, które znajdują się na obrzeżach miasta i specjalizują się w obsłudze zarówno klienta indywidualnego, jak i firm, oferując pomoc przy pracach rozbiórkowych i cięciu konstrukcji stalowych. Takie usługi oferuje "Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki" ze Szczecina, gdzie do dyspozycji mamy ponad pięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej, ponad sto sześćdziesiąt kontenerów do przewozu złomu, siedem dźwigów samojezdnych do przeładunku złomu, sześć hakowców z przyczepami, pojazdy typu HDS, dwie wywrotki o ładowności do dwudziestu pięciu ton, wagę samochodową z możliwością obsługi pojazdów o masie do sześćdziesięciu ton. Dodatkowym atutem skupu złomu w Szczecinie jest również bocznica kolejowa oraz nabrzeże przeładunkowe. Dla osób zainteresowanych sprzedażą złomu, które nie do końca wiedzą, z czym dokładnie mają styczność, istnieje możliwość sprawdzenia składu metali z wykorzystaniem spektrometru.

Skup i kasacja pojazdów w Szczecinie

Trzecim rodzajem skupu złomu są firmy specjalizujące się nie tylko w skupie i sprzedaży złomu, ale również w skupie i demontażu pojazdów osobowych i ciężarowych. Takie miejsca są bardzo częstym wyborem osób, które szukają używanych części do samochodów. Dzięki prowadzeniu punktu skupu i kasacji pojazdów oraz demontażu popularnych części, skupy złomu mogą zarobić zdecydowanie więcej na demontażu, niż na kasacji pojazdu i traktowaniu go jako złomu stalowego. Wciąż wiele osób jest w posiadaniu samochodów w wieku, który wyklucza ich z dostępu do nowych części. Dlatego też wizyta w lokalnym skupie złomu, może być dla nich jedynym wyborem ze względu na dostępność, jak i atrakcyjność cenową dostępnych elementów.

Trzy wymienione wyżej rodzaje działalności związanej ze skupem i sprzedażą złomu są najczęściej spotykane w większych miastach, gdzie zapotrzebowanie na firmy oferujące recykling złomu jest zdecydowanie największe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu skupu złomu w Szczecinie, aktualnych cenach metali oraz możliwościach sprzedaży złomu z odbiorem z posesji, sprawdź koniecznie stronę internetową www.zlomkubacki.pl, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące pełnej oferty skupu złomu.

Najnowsze artykuły

  • 1