środa, 26 październik 2022 13:02

Najczęstsze awarie w maszynach Catepillar

części do maszyn caterpillar części do maszyn caterpillar pixabay

Najnowocześniejsze maszyny budowlane są zaawansowanymi pod względem technologicznym sprzętami, które dają sporo możliwości.

Za sprawą ich wykorzystania prace prowadzone są dużo sprawniej i szybciej. Nie istnieją rzeczy niezniszczalne, części do maszyn caterpillar mogą również z czasem ulec zużyciu, dlatego też awarie są nieuniknione. Dlaczego tego typu sprzęty w ogóle się psują i jakie części są w nim najczęściej wymieniane?

Maszyny budowlane Caterpillar – przyczyny awarii

Części do maszyn caterpillar mogą ulegać awarii z różnorodnych przyczyn, w tym np. z przyczyn eksploatacyjnych (awarie w układzie jezdnym), z niewłaściwej obsługi albo z zaniedbania, ale także z uwagi na wady techniczne podzespołów.

Ogromne znaczenie będzie mieć również wiek danej maszyny, gdyż sporo części do maszyn caterpillar (https://glimat.com/czesci-caterpillar/1709) po czasie niszczeje i nie spełnia już swoich funkcji. Poza tym brak przeprowadzania regularnych przeglądów i serwisowania również ma wpływ na żywotność użytkowanego sprzętu. Przyczyną awarii może być także zanieczyszczenie hydraulicznego płynu. Podczas użytkowania do układu hydraulicznego może przedostawać się woda albo gazy i cząstki stałe.

Co najczęściej psuje się w koparkach Caterpillar?

Koparki Caterpillar są ciężkimi maszynami budowlanymi, których zadaniem jest wykonywanie różnorodnych robót ziemnych. Są to dość skomplikowane urządzenia, które złożone są z setek, a nawet i tysięcy części.

W koparkach, jak również w innego typu maszynach budowlanych, dochodzi również do uszkodzeń silnika. Awarii mogą ulec tłoki, zdarzają się także pęknięcia w pierścieniach tłokowych, może także dochodzić do zatarcia łożysk. Tak samo jak w silnikach aut, zdarzają się też wycieki płynów chłodniczych czy oleju. Awariom ulegają też części do maszyn caterpillar w obrębie układu chłodzenia, na przykład wentylator czy pompa wody. Zepsuć może się także układ elektryczny, tym bardziej zimą. Wilgoć i niskie temperatury mają niekorzystny wpływ na instalację. O części do maszyn caterpillar trzeba bezwzględnie dbać poprzez dokonywanie regularnych przeglądów i serwisowania ich tylko w autoryzowanych punktach.

Gdzie naprawiać oraz serwisować maszyny budowlane Caterpillar?

Naprawa maszyn Caterpillar jest zdecydowanie zadaniem dla specjalistów, dlatego w razie jakiejkolwiek awarii trzeba bezwzględnie udać się do serwisu. Osoby zatrudnione w punkcie naprawy winny posiadać długoletnie doświadczenie w naprawie tego typu sprzętu, dzięki czemu jako klienci możemy uzyskać natychmiastową diagnozę awarii.

Najnowsze artykuły

  • 1