czwartek, 03 marzec 2022 14:58

Nowe inwestycje w Poznaniu. Jak wybrać mieszkanie od dewelopera?

deweloperzy Poznań deweloperzy Poznań https://www.murapol.pl

Poznań to miasto, które zachwyca nie tylko licznie odwiedzających go turystów. Ma wiele do zaoferowania także mieszkańcom, zarówno w zakresie rozwoju zawodowego, jak i spędzania wolnego czasu. Interesuje Was lokal w stolicy wielkopolski? Sprawdzamy ofertę rynku pierwotnego!

 

2021 rok na rynku nieruchomości był pod wieloma względami rekordowy. W Poznaniu roczna sprzedaż mieszkań osiągnęła najlepszy poziom w historii. Deweloperzy sprzedali 7,4 tys. nowych lokali! Miasto jest też jedną z największych miejscowości w Polsce z zapasem pozwoleń na budowę, co skutkuje systematycznym powiększaniem oferty tutejszego rynku pierwotnego. Gdzie zatem powstają nowe inwestycje w Poznaniu?

Którą dzielnicę miasta wybrać?

W stolicy Wielkopolski inwestują  lokalne firmy oraz ogólnopolscy deweloperzy. Poznań posiada szeroką ofertę inwestycji, zlokalizowanych zarówno w centrum, jak i w spokojniejszych, zielonych osiedlach.  

Jedną z dzielnic o największym potencjale mieszkaniowym jest Stare Miasto. W jej obrębie administracyjnym znajdziemy aż 13 osiedli. To mi.in.: Winiary, Chwaliszewo Winogrady czy Naramowice. Walory ostatniego z nich szczególnie docenią osoby, którym zależy na sąsiedztwie terenów rekreacyjnych i miejsc zielonych. W pobliżu znajduje się Rezerwat Żurawiniec, który jest doskonałym miejscem do uprawiania sportu czy relaksu na łonie natury.

Miejsce cenione jest również przez osoby, szukające mieszkania pod wynajem. W okolicy znajduje się m.in. kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Poznański Park Naukowo – Technologiczny. Studenci często szukają mieszkania właśnie w tej okolicy.

A może mieszkanie nad jeziorem?

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Poznaniu, zarówno przez turystów, jak i mieszkańców, są okolice Jeziora Maltańskiego. Znajduje się tu ogromna ilość atrakcji dla rodzin z dziećmi, młodzieży czy zapalonych sportowców. Funkcjonuje tutaj np. tor regatowy, na którym odbywają się zawody rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kajakarstwie i wioślarstwie.

W pobliżu znajdziemy też m.in. tor saneczkarski, zewnętrzne kino, ogród zoologiczny, Termy Maltańskie, a nawet całoroczny stok narciarski! W okolicy funkcjonuje również wiele punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych.  

Deweloperzy chętnie wykorzystują potencjał tego miejsca, lokalizując tutaj swoje inwestycje. Przeglądając oferty rynku pierwotnego możemy natrafić nawet na gotowe do odbioru mieszkania.

Nowe mieszkanie w Nowym Mieście?

Często wybieraną przez Poznaniaków dzielnicą jest również rozległe Nowe Miasto. Lokale kupują tutaj  zarówno osoby szukające mieszkania na wynajem, jak i zainteresowane zaspokojeniem własnych potrzeb mieszkaniowych, niezależnie od sposobu finansowania.  Inwestycji deweloperskich nie brakuje w każdym z 11 osiedli wchodzących w obręb dzielnicy.

Poznań oferuje wiele atrakcyjnych miejsc do zamieszkania. Nasza oferta w tym mieście dopasowana jest do oczekiwań Klientów i  każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Inwestycja Murapol Malta, leży tuż obok jeziora maltańskiego, Parku Tysiąclecia oraz ogrodu zoologicznego. To lokalizacja położona bardzo blisko ścisłego centrum Poznania. Z kolei Murapol Zielony Żurawiniec to nowoczesne przedsięwzięcie zaprojektowane w spokojnej i zielonej części miasta. Powstaje przy ul. Sielawy w dzielnicy Naramowice, w pobliżu rezerwatu przyrody Żurawiniec i w sąsiedztwie zielonych terenów nad Wartą. Z kolei Murapol Nowe Miasto jest naszą trzecią inwestycją zlokalizowaną w stolicy Wielkopolski. To nowoczesne osiedle położone w pobliżu Warty i zielonych nadrzecznych terenów – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor sprzedaży w Grupie Murapol.

Sprawdź standard lokalu

Prócz dogodnej lokalizacji odpowiadającej naszym indywidualnym potrzebom, warto sprawdzić szczegółową specyfikację kupowanego mieszkania. Przeanalizujmy, czy deweloper oferuje dodatkowe ekologiczne rozwiązania w budynkach. Warto też sprawdzić tereny wspólne inwestycji i standard wykończenia obiektów. Zwróćmy uwagę na dodatkową powierzchnię zewnętrzną w postaci balkonu, tarasu czy ogródka dostępną w mieszkaniach.

Najnowsze artykuły

  • 1