piątek, 21 styczeń 2022 14:37

Hydroizolacja Remmers MB 2K

Hydroizolacja Remmers MB 2K Hydroizolacja Remmers MB 2K pixabay

Hydroizolacja Remmers MULTIBAUDICHT 2K (MB 2K) to wysokiej klasy produkt łączący w sobie właściwości elastycznego, mostkującego rysy, bezrozpuszczalnikowego, mineralnego szlamu uszczelniającego z bitumiczną powłoką grubowarstwową.

Dzięki temu pozwala na wykonanie trwałej, odpornej i elastycznej polimerowej powłoki grubowarstwowej, stanowiącej niezawodną hydroizolację budowlaną.

Prezentowany materiał budowlany ze względu na posiadane właściwości, daje szerokie możliwości zastosowania. Nic więc dziwnego, że od lat cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku, zwłaszcza wśród tych fachowców, którzy poszukują niezawodnych i sprawdzonych rozwiązań, pozwalających na wykonywanie różnych prac zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

Hydroizolacja Remmers MB 2K – ogólna charakterystyka

Hydroizolacja Remmers MB 2K jest polimerowym, grubowarstwowym materiałem hydroizolacyjnym o płynnej konsystencji. W swoim składzie nie zawiera żadnych rozpuszczalników, charakteryzuje się dużą elastycznością i niskoemisyjnością. Pozwala na mostkowanie rys, których szerokość nie przekracza  3mm zgodnie z DIN EN 14891. Jest produktem szybkoschnącym, posiadającym wysoką wytrzymałość na odrywanie. Spełnia wszelkie wymagania dla PMBC, dzięki czemu tworzona powłoka jest zdatna zarówno do malowania, jak i tynkowania. Charakteryzuje się dobrą odpornością na mróz, sole rozmrażające oraz promieniowanie UV.

Hydroizolacja Remmers MB 2K, wyróżnia się także bardzo dobrą przyczepnością, również na podłożach niemineralnych, do których to możemy zaliczyć m.in. tworzywa sztuczne i metale. Zachowuje szczelność wobec działania wody pod ciśnieniem. Z powodzeniem produkt może być nakładany za pomocą pędzla, szlamowania, szpachlowania oraz aplikacji natryskowej.

Zastosowanie

Jak już zostało wspomniane wyżej, hydroizolację Remmers MB 2K z powodzeniem możemy wykorzystać na szereg różnych sposobów. Mowa w tym momencie o takich obszarach zastosowania produkt jak

  • uszczelnianie tynku cokołowego,
  • wykonywanie poziomej izolacji w przekroju murów przeciw ewentualnemu działaniu wilgoci podciąganej kapilarn
  • szybkie uszczelnianie elementów budowli, piwnic i zbiorników
  • tworzenie izolacji przeciwwilgociowych pod elewacjami klinkierowymi i warstwami licowymi,
  • klejenie płyt izolacji termicznej na ścianach fundamentowych,
  • uszczelnianie przeciw wodzie napierającej od zewnątrz,
  • uszczelnianie przeciw wilgoci gruntowej,
  • wykonywanie izolacji wewnętrznej zgodnie z instrukcją WTA
  • tworzenie izolacji podpłytkowej pod okładzinami ceramicznymi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Najnowsze artykuły

  • 1