piątek, 31 grudzień 2021 10:52

Automaty BHP, czyli innowacyjne rozwiązanie dla fabryk i zakładów pracy

Automaty bhp Automaty bhp pixabay

Modernizacja zakładów pracy i fabryk jest dziś szczególnie mocno widoczna, ponieważ stale pojawiają się nowe technologie, które w dużym stopniu ułatwiaj i usprawniają pracę.

Automaty BHP to doskonały przykład właśnie takiego rozwiązania. Co więcej, automaty te zaczynają być coraz bardziej popularne. Czym zatem są automaty bhp i dlaczego każdy zakład pracy powinien go mieć?

Czym są automaty bhp?

Przemysł stale się rozwija – powstają nowe fabryki, zakłady pracy i magazyny, które wymagają nie tylko chętnych rąk do pracy, ale także rozwiązań technologicznych, ułatwiających pracę. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są właśnie automaty bhp.

Każdy zakład pracy wymaga od pracowników odpowiedniego ubioru i konkretnych środków ochrony indywidualnej, które w skrócie nazywane są ŚOI. Zaliczamy do nic wszelkiego rodzaju artykuły, które pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników w trakcie pracy, czyli rękawice ochronne, gogle ochronne, etc. Warto podkreślić, iż w standardowych fabrykach i zakładach pracy, ŚOI magazynowane są w konkretnym miejscu i pracownicy po prostu dostają takie artykuły w razie potrzeby.

Jest to jednakże dość problematyczne rozwiązanie pod względem magazynowym, ponieważ zapasy ŚOI potrafią bardzo szybko się kończyć. Wówczas, taka sytuacja spowoduje przestój w pracy całego zakładu, ponieważ przestrzeganie zasad bhp jest niezwykle istotne i po prostu konieczne.

Doskonałym rozwiązaniem tego dylematu są automaty bhp, które umożliwiają dokładną kontrolę stanu liczbowego ŚOI i działają na bardzo podobnej zasadzie, jak automaty z jedzeniem czy piciem. Ten pomysłowa i rewolucyjna idea jest niezwykle popularna, ze względu na swoją prostotę oraz niezawodność. Dzięki automatom bhp nie ma możliwości, aby zabrakło ŚOI, ponieważ ich stan jest nieustannie monitorowany.

Dlaczego automaty bhp są dziś tak bardzo popularnym rozwiązaniem?

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację – pracownik musi wykonać pewne zadanie, do którego niezbędne są mu okulary ochronne, więc zwraca się o nie do swoich przełożonych. Osoba odpowiedzialna za magazyn oświadcza, że okulary były jeszcze wczoraj, ale wygląda na to, że dziś rano potrzebowało ich wielu różnych pracowników. Wówczas trzeba czekać na dostawę nowych okularów. Powoduje to przestój w produkcji i ogólnie rzez biorąc stratę zysku całego zakładu pracy. Automaty bhp eliminują ryzyko takich przestojów, ponieważ zapewniają ciągły wgląd w stan magazynowy najbardziej potrzebnych środków ochrony osobistej.

Najnowsze artykuły

  • 1