wtorek, 22 wrzesień 2020 09:15

Ogrzewanie elektryczne podłogowe – poznaj fakty i mity na jego temat

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Coraz więcej osób docenia ogrzewanie podłogowe elektryczne. Pojawia się ono bowiem w coraz większej ilości polskich domów. Wokół tej instalacji pojawiło się jednak wiele mitów. Warto je rozwiać. Przyjrzyjmy się zatem faktom i mitom na temat elektrycznej podłogówki.

 

To właśnie często błędne mity, które krążą wokół elektryczne ogrzewanie podłogowe, zniechęca potencjalnych inwestorów do instalacji tego systemu w swoich domach. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto, byś zamontował taką instalację w swoim mieszkaniu – koniecznie przeczytaj ten artykuł, a przekonasz się o tym, czy jest to dobra propozycja dla Ciebie.

Ogrzewanie elektryczne pod panele – mity

Wiele osób uważa, że ogrzewanie elektryczne podłogowe jest bardzo kosztowne. Nie zawsze musi to być prawdą, ponieważ jest ono niezwykle precyzyjne, co znacznie ułatwia ustawienie odpowiedniej temperatury, która stale będzie utrzymywana o konkretnych porach w pomieszczeniach. Dodatkowo do całości dochodzi brak kosztów konserwacji urządzeń, ponieważ są one praktycznie samowystarczalne. Kolejnym mitem na temat ogrzewanie elektryczne pod panele jest informacja o tym, że jest ono niezdrowe. Nie ma to nic wspólnego z prawdą, ponieważ kurz unosi się również z tradycyjnych kaloryferów, które znacznie trudniej jest wyczyścić, niż gładką powierzchnię podłóg.

Elektryczna podłogówka – fakty

Jeżeli chodzi o fakty, które mogą przekonać Cię do postawienia na elektryczną instalację grzewczą na pewno warto wyróżnić krótki czas nagrzewania. Jest to sporym atutem, ponieważ pomieszczenia szybko uzyskają upragnioną temperaturę nawet podczas mroźnej zimy. System z kolei można łatwo i w pełni kontrolować. Z tym radzą sobie nawet dzieci oraz seniorzy. Elektryczne ogrzewanie podłogowe to również optymalne wykorzystanie energii elektrycznej. A do całego systemu można także zamontować panele fotowoltaiczne, co znacznie obniży koszty ogrzewania całego domu.

W sklepie internetowym Mikroenergetyka skompletujesz niezbędne urządzenia oraz podzespoły do stworzenia elektrycznej podłogówki. Poszczególne zestawy kupisz w bardzo korzystnych cenach. Mikroenergetyka to zaufana firma, a zatem możesz być również pewien najwyższej jakości poszczególnych sprzętów. Wysyłka przebiega szybko i bezproblemowo, a poszczególne produkty są bezpiecznie pakowane i zabezpieczane na czas transportu.

Najnowsze artykuły

  • 1