poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45

Materac 200x200 cm – duży, komfortowy materac małżeński

Materac 200x200 cm Materac 200x200 cm pixabay

Duży rozmiar materaca umożliwia użytkownikom ułożenie się w dogodnej pozycji i nadając  wyższy komfort snu. Jednak wybór tak dużego rozmiaru materaca 190x200 cm, wiąże się z możliwością i metrażem sypialni.

Warto zatem już na początku urządzania mieszkania, domu, zastanowić się gdzie w którym z pomieszczeń odnajdziemy spokój i harmonię. Na relaks i odpoczynek na wpływ wiele czynników z których nie do końca zdajemy sobie sprawę. Jednak   kluczowym czynnikiem odczuwania wysokiego komfortu jest powierzchnia na której śpimy, czyli wygodny materac. W przygotowanym asortymencie sklepu, klienci znajdą szereg modeli materacy 190x200 cm, które można dobrać do indywidualnych potrzeb każdego z użytkowników.

Jaki materac dla par z różnicą wagową?

Najczęściej gdy materac 200x200 cm użytkują dwie osoby dorosłe, ze znaczną różnicą wagową, poleca się modele o wzmocnionej konstrukcji sprężynowej, tzw multipocket.  Sprężyny w multipocket są umieszczone w kieszeniach, ich średnica jest mniejsza co ma przełożenie na większą ich ilość 510 szt m2. Forma takiej konstrukcji staje się mocna i zwarta, bardziej wytrzymała na wypracowania, lepiej podtrzymująca nałożony ciężar. Dla dwóch dorosłych osób z różnicą wagową, najlepiej sprawdza się konstrukcja, która pracuje punktowo pod naciskiem na obciążony fragment powierzchni materaca, a właśnie multipocket tak reaguje. Dwie osoby użytkujące jedną dużą powierzchnie materaca 200x200 cm nie odczują wzajemnych ruchów, zatem nie będą sobie  przeszkadzać podczas zmiany pozycji snu czy wstawania. Na tak przygotowaną bazę (konstrukcję) można wybrać dostępne surowce wykańczające materac,  przy tym generując odpowiedni stopień twardości w zależności od swoich potrzeb.

Inny rodzaj materaca dla par.

Wygodne, wytrzymałe i najbardziej komfortowe, za takie uznawane są materace oparte na rdzeniu lateksowym. Materac lateksowy nie posiada w swojej budowie konstrukcji sprężynowej, a cały nałożony ciężar opiera się na bloku lateksowym  w wysokości 16 cm, o znacznie zwiększonej gęstości. Rdzeń lateksowy posiada szereg stref, które pod naciskiem, reagują na nałożony ciężar działając intuicyjnie. Zatem materace lateksowe są odpowiednie dla osób z niższą wagą ciała, jak i znacznie wyższą. Tak samo jak w przypadku materacy na konstrukcji sprężynowej, na rdzeń lateksowy również nakładamy surowce wykańczające w zależności od potrzeb i oczekiwań. Wszystkie dostępne pianki w pojedynczej warstwie są w stopniu średnio twardej H2, a pianka visco memory nałożona na rdzeń materaca zmienia powierzchnie na miękką H1. Pozostałe dostępne surowce typu maty:  kokosowa, trawa morska, końskie włosie  utwardzają powierzchnie, a uzyskany stopień twardy czy bardzo twardy zależy od ilości nałożonych warstw i ich konfiguracji. Najszerszą ofertę materacy piankowych, kieszeniowych i lateksowych jest na Sweetsen.pl

Najnowsze artykuły

  • 1