poniedziałek, 23 maj 2022 15:58

Czym są naczepy – chłodnie

Naczepy-chłodnie Naczepy-chłodnie pixabay

Naczepy-chłodnie są częścią samochodu ciężarowego, którego zadaniem jest specjalistyczny przewóz określonych towarów, które trzeba przewozić w ściśle określonych warunkach temperaturowych.

Kogel jest bardzo dobrą marką, która produkuje naczepy-chłodnie. W Polsce szerokie grono odbiorców korzysta właśnie z naczep firmy Kogel. Jak to działa?

Naczepy-chłodnie; charakterystyka

Naczepy-chłodnie są zbudowane z specjalnych materiałów, które ograniczają ryzyko zepsucia się towarów znajdujących się we wnętrzu naczepy. Wszystko po to, aby sprawnie dowieźć specjalistyczne materiały z punktu A do punktu B. W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarzają się takie specjalistyczne zlecenia, które są dodatkowo płatne. Bowiem utrzymanie, przeglądy techniczne i naprawa takich naczep jest bardzo kosztowna.

Naczepy-chłodnie są w stanie utrzymać w swoim wnętrzu stałe warunki temperaturowe. Jest to szczególnie ważne w mroźnej zimie oraz gorącym lecie. Zarówno zbyt niska jak i zbyt wysoka temperatura może zniszczyć przewożone materiały. Szczególnie wrażliwe na zmianę temperatury są leki lodówkowe, które trzeba utrzymywać w temperaturze od 2 do maksymalnie 8 stopni Celsjusza.

Naczepy chłodnie sprawdzają się również w przypadku jedzenia mrożonego. Musi ono zostać przewiezione od dystrybutora do handlarza w niezmienionym składzie. Naczepy chłodnie są bardzo przydatne w takich przewozach i każda firma transportowo-usługowa powinna posiadać chociaż jedną taką naczepę na swoim magazynie. Daje to szersze pole do manewru otwierając różne wrota – bowiem jednorazowe zlecenie dla danego klienta może przerodzić się w dłuższą współpracę, która będzie korzystna dla obu stron.

Podsumowanie

Naczepy-chłodnie marki Kogel to sprawdzone naczepy, które są w stanie przewieźć bardzo dużo różnorodnych materiałów wymagających stałych warunków środowiska. We wnętrzu naczepy-chłodni można utrzymać temperaturę wahającą się zaledwie o +- 2 stopnie Celsjusza. Dzięki temu przewożone materiały z pewnością będą w pełni bezpieczne.

Najnowsze artykuły

  • 1