wtorek, 06 wrzesień 2022 12:06

Pompy głębinowe do studni wierconych – czym się charakteryzują?

pompa głębinowa pompa głębinowa sklep-watermark.pl

Pompy głębinowe do studni wierconych sprawdzają się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w różnych gałęziach przemysłu. O czym trzeba pamiętać przy zakupie pompy?

 

Pompa głębinowa do studni wierconej służy do pompowania czystej, zimnej wody z własnej studni. Przy zakupie pompy trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, aby wybrać produkt dostosowany do konkretnej studni i potrzeb gospodarstwa domowego, czy zakładu przemysłowego. O czym pamiętać przy zakupie pompy?

Pompy głębinowe do studni wierconych – do czego służą?

Pompy głębinowe do studni wierconych znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, rolnictwie, sadownictwie i przemyśle. Idealnie nadają się do zasilania domów jednorodzinnych w wodę pitną i użytkową, umożliwiają też podlewanie ogrodu. Z kolei w zakładach przemysłowych zasilają w wodę systemy technologiczne. W czasie pracy urządzenie musi być całkowicie zanurzone w wodzie, co chroni jej przed przegrzaniem i suchobiegiem. W zależności od wybranego modelu pompy do studni wierconych wykonane są w całości lub w części ze stali nierdzewnej. Wirniki są też wykonane z mosiądzu lub tworzyw sztucznych. Poszczególne modele pomp różnią się między sobą parametrami i funkcjami. Mogą mieć różną wydajność, rodzaj silnika, zabezpieczenia antypiaskowe, czy wysokość podnoszenia. Przy wyborze pompy warto więc zdać się na pomoc profesjonalistów, którzy wiedzą, jaki sprzęt sprawdzi się w konkretnej sytuacji. Wysokiej jakości pompy, które wyróżniają się trwałością nawet podczas pracy w trudnych warunkach, znajdziesz na stronie: sklep-watermark.pl.

Jaką pompę do studni wierconej wybrać?

Podczas zakupu pompy głębinowej do studni wierconej należy kierować się średnicą otworu studziennego i wydajnością studni. 3-calowe pompy do najwęższych studni (o średnicy 110 mm) mają średnicę 75 mm. Jeśli zależy nam na większej wydajności, warto wybrać pompę w rozmiarze 3,5 cala. Jej zewnętrzna średnica ma 90 mm. 

Pompy o największej wydajności mają 4 cale i stosuje się je najczęściej w zakładach przemysłowych. Ich zastosowanie sprawia, że powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów i muszą wyróżniać się najlepszymi parametrami. Wybierając pompę głębinową do studni wierconej, trzeba więc przeanalizować zapotrzebowanie na wodę i wybrać pompę o odpowiednich parametrach. Źle dobrana pompa będzie generować wysokie koszty podczas eksploatacji i zużyje się szybciej niż prawidłowo dobrana pompa. Z kolei odpowiednia pompa wysokiej jakości będzie wyróżniała się długą żywotnością, nawet w trudnych warunkach pracy.

Najnowsze artykuły

  • 1