wtorek, 03 styczeń 2023 11:58

Pompa ciepła do basenu – postaw na komfortowe kąpiele

Pompa ciepła do basenu Pompa ciepła do basenu Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Pompy ciepła basenowe to niezbędne urządzenia, które zapewniają odpowiedni komfort termiczny niezależnie od tego, jaka jest temperatura na zewnątrz. Na uwagę zasługuje ich niska awaryjność i wyjątkowo prosta obsługa.

Pompa ciepła do basenu świetnie sprawdza się bez względu na to, czy lato jest upalne, czy pochmurne i deszczowe. Inwestując w wysokiej jakości sprzęt, masz pewność, że posłuży Ci on przez długi czas, dając gwarancję optymalnego komfortu podczas kąpieli w basenie.

Pompy ciepła – wybierz sprawdzone rozwiązanie

Istnieje wiele sposobów na podgrzewanie wody w basenie. Oprócz elektrycznych podgrzewaczy i kolektorów słonecznych ogromną popularnością cieszą się pompy ciepła, które naprawdę są sprawdzonym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz skutecznego sposobu na ogrzanie wody basenowej. Zastanawiasz się, jak działa to urządzenie? Najważniejszymi elementami są skraplacz, sprężarka i wymiennik ciepła. Po tym, jak zostanie ogrzany czynnik chłodniczy, następuje jego kondensacja, a następnie oddawanie ciepła. Pompa ciepła do basenu to prosty w budowie sprzęt, dla którego ogrzewanie wody nie stanowi najmniejszego problemu. Jedynym warunkiem skuteczności jest dobór sprzętu o odpowiednich parametrach pracy.

Pompa ciepła wody basenowej – doskonały wybór

Pompy ciepła to wyłącznie same zalety, również ze względu na niski pobór prądu, mimo ze ich wydajność jest wyższa niż ma to miejsce w przypadku ogrzewania c.w.u. Urządzenie to podnosi temperaturę wody zdecydowanie szybciej niż w sposób naturalny. Jest ono tańsze od w eksploatacji niż elektryczne podgrzewacze. Z tego względu popularność pomp ciepła stale rośnie.

Dobór pompy ciepła

Pompy ciepła to oszczędne i ekologiczne rozwiązanie z gwarancją na lata. Aby urządzenie to działało efektywnie, należy dopasować jego parametry do wielkości zbiornika. Istotne są jego wymiary, gdyż należy dobrać do nich odpowiednią moc pompy, aby równomiernie rozprowadzała ciepło na całej powierzchni. Do basenu 15 m3 nie trzeba wybierać pompy ciepła o dużej mocy. W przypadku zbiornika 30 m3 potrzebna będzie pompa ciepła do baseny o mocy 7,10 kW – 9,60 kW. Strat ciepła wynikają zazwyczaj z uwagi na parowanie wody. Z tego względu warto wziąć pod uwagę również wskaźnik powierzchni lustra wody.

Ile kosztuje pompa ciepła do basenu?

Przy średniej wielkości basenu koszt zakupu pompy ciepła będzie mieścił się w granicach od 5 do 8 tysięcy złotych. Cena uzależniona jest oczywiście od renomy producenta, jakości zastosowanych komponentów oraz wykonania. Można zdecydować się na urządzenie, którym jest inwerterowa pompa ciepła. Choć jest to droższy sprzęt wyróżnia się możliwością precyzyjnego dostosowywania mocy do zapotrzebowania basenu.

Czy ogrzewanie wody pompą basenową jest drogie?

Koszt ogrzewania wody basenowej pompą uzależniony jest od jego wielkości, ale również sposobu na zabezpieczenie przed utratą ciepła. Użytkownicy tego typu urządzenia powinni liczyć się z rachunkami zwiększonymi o około 150 złotych w miesiącu. W rekompensacie otrzymują ciepłą wodę kąpielową i maksymalny komfort. Na uwagę zasługuje także fakt, że urządzenia te charakteryzują się bardzo niskim poziomem hałasu.

Pompa ciepła basenowa a energia odnawialna

Wymieniając zalety pomp ciepła basenowych, należy podkreślić, że w dużej części korzystają one z energii odnawialnej. Z tego względu zapewniają niskie koszty eksploatacyjne. Postaw na pompę ciepła, gdyż jest ona gwarancją najwyższego komfortu kąpieli w basenie niezależnie od warunków atmosferycznych. Dysponując tego rodzaju sprzętem, możesz mieć pewność utrzymania zadanej temperatury wody przez cały sezon kąpielowy.

Najnowsze artykuły

  • 1