poniedziałek, 12 kwiecień 2021 11:59

Jaką kosiarkę wybrać

pożyczka przez Internet pożyczka przez Internet

Koszenie trawnika to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie.

Regularnie kosząc trawnik, nie tylko poprawiamy jego kondycje, ale również zapewniamy sobie wygodne i bezpieczne miejsce do wypoczynku. Jeśli w tym roku czeka Cię zakup nowej kosiarki i zastanawiasz się nad jej wyborem, chętnie Ci pomożemy. Możemy również podpowiedzieć jaka pożyczka przez internet będzie dla Ciebie najlepsza, aby zapewnić wystarczające finansowanie nowego zakupu.

Kosiarka elektryczna do małych ogródków

Kosiarki z silnikiem elektrycznym są najtańszą propozycją na rynku. Do swojej pracy potrzebują być podłączone do zasilania 230 V. Służy do tego przewód elektryczny oraz przedłużacz. Zaletą takich kosiarek jest niewielka waga, małe rozmiary oraz bardzo cicha praca silnika elektrycznego. Wadą może być konieczność uważania na przewód zasilający, aby przypadkiem po nim nie przejechać i nie uciąć go ostrzem kosiarki. Z uwagi na to ograniczenie, kosiarki elektryczne są najczęściej wybierane do niewielkich ogródków przynależących do mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Są łatwe w przechowywaniu, nie hałasują i nie utrudniają życia sąsiadom, a niski koszt zakupu jest proporcjonalny do niewielkiej powierzchni trawnika, który będą musiały kosić.

Kosiarka spalinowa do większych trawników

Kosiarki z silnikiem spalinowym są bezpieczne w użytkowaniu, bo nie posiadają żadnych przewodów zasilających, na stałe podłączonych do gniazdka. Zasilanie silnika odbywa się przy pomocy benzyny nalewanej do zbiornika. Kosiarki spalinowe dostępne są w wielu modelach, różniąc się szerokością koszenia, wielostopniową regulacją wysokości, pojemnością kosza na trawę, a także opcją napędu kół lub braku takiegoż napędu. Kosiarki z napędem są łatwiejsze do prowadzenia, a przez to szczególnie polecane do dużych i nierównych ogrodów. Korzystanie z nich jest o wiele łatwiejsze i wymaga mniejszego wysiłku niż klasyczne kosiarki. Jednym z parametrów, na które należy zwrócić uwagę jest moc silnika. Im większa, tym kosiarka łatwiej poradzi sobie z koszeniem wysokiej trawy.

Kosiarki automatyczne – roboty koszące

Alternatywą dla kosiarek ręcznych są tzw. roboty koszące. Można je porównać do automatycznych odkurzaczy, które sprzątają nasze mieszkania. Taki odkurzacz samodzielnie porusza się po trawniku, kosząc go bez naszej pomocy. Do nawigacji może wykorzystywać umieszczony kilka cm pod ziemią przewód lub własne czujniki i sensory. Kosiarki tego typu nie należą do najtańszych rozwiązań na rynku, ale pozwalają zaoszczędzić wiele czasu.

Ile pieniędzy przeznaczyć na nową kosiarkę?

Wysokość budżetu na kosiarkę będzie miała największy wpływ na naszą decyzję. Cena kosiarki elektrycznej to przedział od 300 do 800 złotych. Kosiarki spalinowe są droższe i kosztują do800 złotych do nawet 3000. Elektryczne roboty koszące to wydatek od 2000 złotych wzwyż. Dla naprawdę dużych ogrodów pozostaje jeszcze wybór traktorków koszących. Tu ich cena wynosi od 6000 złotych w górę. Wysokie ceny nie muszą być jednak problemem, kiedy czeka na Ciebie pożyczka przez internet. Dzięki niej możesz pożyczyć nawet 25 tysięcy złotych, co w zupełności wystarczy na kupno wymarzonej kosiarki i pozostałych akcesoriów i narzędzi ogrodowych.

Najnowsze artykuły

  • 1