wtorek, 21 marzec 2023 09:22

Jak wybrać odpowiedni narożnik ogrodowy?

narożnik ogrodowy narożnik ogrodowy freepik.com

Sezon wiosenno-letni to czas, który niebywale mocno zachęca do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu — w swoim ogrodzie, na balkonie, na tarasie, przydomowym patio. Jeżeli dysponujesz dodatkowym miejscem na zewnątrz, z pewnością zastanawiasz się nad jej zagospodarowaniem w taki sposób, by zyskać kolejny kącik, w którym możesz fizycznie odpocząć i ukoić rozbiegane myśli.

Cieszyć się piękną pogodą można na wiele sposobów, jednak zapewnienie w takich chwilach komfortu jest niezwykle ważne. Właśnie dlatego warto zdecydować się na meble do ogrodu. Czym jednak kierować się przy wyborze tego konkretnego elementu, jakim jest narożnik ogrodowy?

Kształty narożników ogrodowych

Jedną z kwestii, która ma ogromne znaczenie, jest wybór narożnika pod kątem jego gabarytów i rozmiarów, ale również kształtu. W zależności od konkretnego modelu mogą one przybierać formę litery L bądź U. 

Te pierwsze bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a metraż niewielki. Mogą stanowić uzupełnienie niewielkiego kącika relaksacyjnego w przydomowym ogrodzie. Ponadto nadają się na kameralne przyjęcia, grillowanie w rodzinnym gronie, śniadanie z filiżanką kawy na świeżym powietrzu. Co ważne, narożnik ogrodowy w kształcie litery L zapewnia więcej możliwości aranżacyjnych.

Z kolei te w kształcie litery U są zdecydowanie większe, ale i bardziej komfortowe, i zapewniają więcej miejsca zgromadzonym gościom i domownikom. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wymagają okazalszej przestrzeni na ich umiejscowienie.

Materiał, z jakiego wyprodukowany jest narożnik ogrodowy

Najczęściej w sprzedaży znajdują się obecnie narożniki z technorattanu, który zyskał swoją popularność ze względu na trwałość tego materiału, jego wytrzymałość na duże obciążenia, zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, promieniowanie słoneczne i lekkość zwiększającą mobilność takich mebli. 

Warto również zastanowić się nad zamówieniem tych wykonanych z aluminium lub stali, choć należy liczyć się z potrzebą ich konserwacji i zabezpieczeniem przed rdzą. Ciekawą alternatywą są także meble drewniane lub te wykonane z euro palet — oryginalne, nietuzinkowe dla miłośników hand made. Opcją zapasową może być ponadto klasyczna sofa ogrodowa z dowolnego tworzywa, która również zapewnia wygodę — dla dwóch lub trzech siedzących obok siebie osób bądź jednej, która chce rozprostować nogi i uciąć sobie krótką drzemkę.

Możliwości aranżacyjne ograniczone są przede wszystkim przez aspekty architektoniczne i stylowe przestrzeni przeznaczonej pod meble ogrodowe. Dysponując jednak licznymi opcjami i wariantami konfiguracji mebli, można stworzyć nietuzinkową przestrzeń, która spełni Twoje oczekiwania pod względem funkcjonalności i dekoracyjności.

Najnowsze artykuły

  • 1