piątek, 11 marzec 2022 19:43

Sposób dekorowania ścian zdjęciami

Zdjęcia na płótnie Zdjęcia na płótnie https://galeriadruku

Sposobów na dekoracje ścian w domu jest wiele. Sporo osób decyduje się na to, żeby pozostawić je gładkie – jedynie pomalowane.

 

Jednak obecnie można wybierać spośród tak wielu rozwiązań, że aż szkoda z nich nie skorzystać. Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie zdjęć do dekoracji wnętrz domów. Można to robić w klasyczny sposób, ale także wykorzystać inne rozwiązania. Zobacz najciekawsze propozycje w tym zakresie.

Kolaże ze zdjęć – ciekawy sposób na uchwycenie wspomnień i dekorację ściany

Jeżeli masz już wydrukowane zdjęcia możesz zdecydować się na wykorzystanie ich do stworzenia kolażu lub tablicy wspomnieć. Ciekawie będą prezentowały się zdjęcia w różnych formatach przedstawiające np. wspomnienia z wakacji. Możesz do tego wykorzystać ramki o nietypowym kształcie, w których zmieści się od kilku do kilkunastu zdjęć. Innym ciekawym rozwiązaniem są tablice korkowe. Możesz je oprawić w trójwymiarową ramkę, do której przymocujesz sznurki i klamerki dekoracyjne. Do tych klamerek możesz przymocować zdjęcia. Innym rozwiązaniem jest użycie pinezek do przypięcia zdjęć bezpośrednio do tablicy. Jeżeli nie chcesz dziurawić zdjęć możesz wybrać tablice magnetyczną pomalowaną farbą tablicową. Dzięki temu w ciekawy sposób będziesz mógł dodatkowo udekorować to wyjątkowe miejsce i podpisać zdjęcia. Jeżeli chcesz samodzielnie wydrukować zdjęcia, odwiedź dobry blog o drukowaniu.

Fototapety – zdjęcia na ścianie w dużym formacie

Innym sposobem, tym razem wielkoformatowym na wykorzystanie zdjęć do dekoracji ścian, są fototapety. Można je zamówić w specjalizujących się w tym sklepach. Jest to rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne. Dostępne są bowiem fototapety w różnych wariantach. Jest to też produkt wytrzymały i odporny na blaknięcie. Co istotne, fototapetę można zamówić z własnego zdjęcia lub z gotowej fotografii z bazy udostępnianej przez firmę. Na zdjęcie z bazy warto się zdecydować wtedy, gdy nie ma się własnej fotografii, która by odpowiadała wymogom, które są potrzebne do wydruku w bardzo dużym formacie.

Zdjęcia na płótnie – fotoobrazy jako dekoracja twojego domu lub mieszkania

Innym rozwiązaniem na wykorzystanie fotografii jest wykorzystanie ich do stworzenie pięknego obrazu. Zdjęcia na płótnie to także ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby na rożne okazje. Można je wręczyć np. na Dzień Babci, Dzień Mamy, różnego rodzaju rocznice i święta. Decydując się na tego typu rozwiązanie warto pamiętać o tym, o czym zostało wspomniane wyżej, czyli o odpowiedniej rozdzielczości zdjęcia. Musi ono być dobrej jakości, by powiększone do dużego formatu prezentowało się równie dobrze, jak w mniejszym formacie. Warto tutaj też zaznaczyć, że faktura płótna, na którym drukowane są zdjęcia, sprawia że prezentują się one jeszcze ciekawiej i nabierają głębi. Jeżeli nie wiesz, czy twoje zdjęcie ma odpowiednią rozdzielczość, zawsze możesz skonsultować to z pracownikiem firmy. A jeżeli zależy ci na obrazie ze zdjęciem z konkretnego miejsca, a nie masz takiej fotografii odpowiedniej rozdzielczości, możesz też skorzystać z banku gotowych fotografii.

Najnowsze artykuły

  • 1