niedziela, 24 październik 2021 13:18

Rolety zewnętrzne do nowoczesnego domu

anwis rolety zewnętrzne anwis rolety zewnętrzne pixabay

Nowoczesny dom to nie tylko dom, który zachwyca nas modernistycznym wystrojem i architekturą.

To dom, w którym korzysta się z dobrych, nowoczesnych rozwiązań. Poza technologiami, które zastosujemy, sposobem ogrzewania czy materiałami, z których zbudujemy nasz dom, warto zwrócić uwagę na elementy takie jak okna, balkony i ich zabudowa. To one są źródłem światła dziennego, bez którego wystarczającej ilości nasz dom czy mieszkanie będą zbyt ciemne. Z drugiej strony – zbyt duża ilość światła sprawi, że pomieszczenia będą się nagrzewać, a funkcjonowanie w nich stanie się udręką. Poza tym, drzwi tarasowe czy balkonowe mogą stanowić pokusę dla złodziei – mając na względzie bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, warto już zawczasu poszukać rozwiązania, które zapewni nam spokojny sen.

Czym osłonić okna od zewnątrz?

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie prywatności i jednoczesną osłonę przed zbyt dużą ilością światła, są rolety zewnętrzne balkonowe (sprawdź ofertę producenta Anwis: https://anwis.pl/pl/rolety-zewnetrzne). Są niezwykle wygodne w użytkowaniu – steruje się nimi przy pomocy pilota, programatora czasowego albo czujnika. Ze względu na montaż na zewnątrz domu, są odporne na działanie czynników zewnętrznych – nie straszny im deszcz, mróz czy śnieg. O typie rolet warto pomyśleć już na etapie projektowania domu, ponieważ do wyboru jest kilka rodzajów montażu: podtynkowe, naokienne oraz elewacyjne. Jeśli zdecydujemy się zamontować rolety w już gotowym domu czy wymienić stare, na to też znajdą się bezproblemowe rozwiązania.

Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo, ekonomia i design

Nowoczesny dom to dom, w którym myśli się ekonomicznie i ekologicznie. Stosując rolety zewnętrzne, które mają funkcje termoizolacyjną, pomagamy w utrzymaniu ciepła w sezonie grzewczym. Ograniczamy tym samym „uciekanie” ciepła na zewnątrz, co przekłada się na niższe zużycie energii. Wybierając bezpieczeństwo i oszczędność, na szczęście nie musimy rezygnować z designu naszego domu. Możemy zamontować rolety, które idealnie dopasujemy do elewacji, do tarasu czy do okien. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorystyczną – od klasycznej bieli czy czerni, po różne odcienie drewna. Z pewnością dobierzemy kolor zarówno do domu w stylu modernistycznym, klasycznym, jak i rustykalnym. Rozmaite kolory rolet dają nam możliwość dopasowania ich do okien, żeby zlały się w jedną całość lub do stworzenia zupełnie kontrastowego połączenia.

Zewnętrzne rolety balkonowe to rozwiązanie do wolnostojącego domu, jak i do parterowego mieszkania. Zapewnią nam nie tylko maksimum prywatności, ale także izolację od hałasu i oszczędność energii, a wybierając model rolet z szerokiej gamy kolorystycznej nie będziemy zmuszeni rezygnować z designu naszego obiektu.

Najnowsze artykuły

  • 1