poniedziałek, 28 listopad 2022 14:00

Oświetlenie do przedpokoju – co wybrać, by uczynić tę przestrzeń funkcjonalną

oświetlenie przedpokoju oświetlenie przedpokoju Azzardo

Przedpokój to pierwsza przestrzeń, którą widzimy po przekroczeniu progu domu. Jest zatem wizytówką – zarówno mieszkania, jak i domu. Jednocześnie mamy do czynienia z miejscem, które zwykle nie może liczyć na dostęp światła naturalnego, zatem pozostaje korzystanie z oświetlenia sztucznego. Jakie lampy wybrać do przedpokoju, by był on funkcjonalny i estetyczny?

 

Ograniczona przestrzeń to nie problem!

Przedpokój to nierzadko dość ograniczona przestrzeń. Jej zadaniem jest zapewnienie domownikom miejsca do pozostawienia odzieży wierzchniej oraz obuwia wyjściowego. Tu również trzymamy kurtki, czapki, szaliki, parasolki i inne akcesoria. Oceniamy ponadto finalną stylizację przeglądając się w lustrze. Dobre oświetlenie to zatem podstawa!

Nie musimy się jednak martwić nawet wtedy, gdy przedpokój jest dość skromny pod względem metrażu. Właściwie urządzony i oświetlony będzie funkcjonalną częścią domostwa, a przy tym jego estetyczną wizytówką.

Oświetlenie ścienne w przedpokoju

W przedpokoju warto postawić na oświetlenie ścienne. Lampy montowane bocznie nie zajmują zbędnie miejsca na podłodze, dlatego sprawdzają się nawet na ograniczonej przestrzeni. Można wybrać zarówno kinkiety, jak i plafony, np. z oferty sklepu https://azzardo.com.pl/.

Plafony mają tę zaletę, że są bezproblemowe w montażu. Nadają się do ulokowania na suficie oraz na ścianach, dlatego w ten sposób udaje się stworzyć bardzo dobrze oświetlony przedpokój. Kinkiety wprowadzają za to dodatkowo przytulną i przyjazną atmosferę tego miejsca. Mogą być zarazem dekoracyjne i praktyczne.

Światło w przedpokoju – barwa ma znaczenie

Wybierając oświetlenie do przedpokoju należy zwrócić uwagę na barwę światła. Musi ono jak najlepiej oddawać rzeczywiste kolory i kształty, bo przeglądając się w lustrze chcemy widzieć realny efekt wybranej stylizacji, bez zaburzeń kolorystyki czy proporcji.

Przyda się także równomiernie rozświetlony przedpokój, zatem znaczenie będzie mieć miejsce montażu poszczególnych punktów świetlnych. Poza wspomnianymi kinkietami bądź plafonami warto pomyśleć o dodatkowym oświetleniu wokół lustra. Może to być jeden punkt zastosowany tuż nad lustrem bądź niewielkie źródła światła umieszczone na wszystkich krawędziach lustra.

O tym, jak oświetlać nie tylko tę przestrzeń domową, można poczytać na stronie http://domyidealne.pl/. O czym jeszcze warto pamiętać?

Dopasowana i spójna aranżacja

Przedpokój to wizytówka domostwa, dlatego estetyka ma tu ogromne znaczenie. Aranżacja tej przestrzeni musi być przemyślana, ale i spójna z wystrojem całego mieszkania czy domu. To ważne, bo pozwala uzyskać wrażenie, że przedpokój jest przedłużeniem pozostałych miejsc wewnątrz. Nie warto tu przesadzać z dekoracjami czy wymyślnymi formami, za to lepiej postawić na jakość, precyzję i modne wykonania wśród lamp bocznych.

Stwórzmy tu kącik, który zaoferuje coś więcej niż funkcjonalność. Postawmy na wystrój i oświetlenie sprawiające, że dom będzie zapraszał do jego poznania wszystkich gości.

Najnowsze artykuły

  • 1