wtorek, 03 listopad 2020 18:09

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Swarzędzu

Nowe mieszkania w Swarzędzu Nowe mieszkania w Swarzędzu

Swarzędz to miasto w województwie wielkopolskim, zlokalizowane w niedalekiej odległości od Poznania. Wiele osób szuka tu mieszkania w stanie deweloperskim. Gdzie takie powstają? Ile kosztują nowe mieszkania w Swarzędzu? Sprawdzamy.

 

Gdzie budowane są nowe mieszkania w Swarzędzu?

Swarzędz leży około 10 kilometrów od centrum Poznania. Mimo sąsiedztwa z tak dużym miastem, żyje się tu spokojnie. Nie ma zbyt dużego ruchu na drogach, a więc jest też dość cicho. W ostatnim czasie, mieszkańcy mogli narzekać na utrudnienia związane z remontem drogi krajowej nr 92. Inwestycja ma jednak poprawić komfort przejazdu między Swarzędzem a Starczanowem. Z uwagi na możliwość szybkiego dojazdu, wielu mieszkańców Swarzędza pracuje w Poznaniu. W samym mieście również nie trudno znaleźć pracę. Swarzędz znany jest z zakładów meblarskich i tapicerskich, które funkcjonują tu już od wielu lat.

Z racji niedalekiej odległości od centrum Poznania mogłoby się wydawać, że rynek deweloperski w Swarzędzu rozwija się dynamicznie. Tak jednak nie jest. Deweloperzy budują tu niewiele osiedli. Większość inwestycji to pojedyncze i niskokondygnacyjne budynki.

Nowe mieszkania w Swarzędzu cieszą się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu sprzedają się dość szybko. Jeśli chodzi o aktualnie prowadzone inwestycje, warto bliżej przyjrzeć się tym, które powstają w pobliskim Zalasewie. To niewielka wieś pod Swarzędzem, która zaczyna się powoli rozwijać, a więc okolica może spodobać się wszystkim, którym zależy na tym, żeby mieszkać blisko Poznania, ale z dala od zatłoczonych osiedli.

Ile kosztują mieszkania w stanie deweloperskim?

Nowe mieszkania w Swarzędzu z reguły są droższe niż te pochodzące z rynku wtórnego. Cena nieruchomości zależy od lokalizacji, standardu wykończenia, rozkładu pomieszczeń itp. W ramach inwestycji zlokalizowanych dalej od centrum, ceny mieszkań z rynku pierwotnego są porównywalne do tych położonych bliżej centrum ale z rynku wtórnego.

Warto zwrócić szczególną uwagę na różnicę w cenie między mieszkaniami w stanie deweloperskim w Swarzędzu a Poznaniu. Decydując się zamieszkać w mniejszym mieście, można zaoszczędzić przynajmniej 1 500 zł na jednym metrze kwadratowym. Często różnica między ceną podobnych mieszkań w Poznaniu, Swarzędzu czy Zalasewie wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Ceny nieruchomości w ramach aktualnie budowanego osiedla w Zalasewie kosztują średnio 5 200 zł/m2. W Poznaniu średnia wynosi około 7 600 zł/m2.

Patrząc na to, ile kosztują mieszkania w stanie deweloperskim warto brać pod uwagę, że cena nieruchomości to jedno, a koszty wykończenia drugie. Mieszkania z rynku wtórnego zazwyczaj są już urządzone. To ma jednak swoje wady i zalety – z jednej strony zmniejsza koszty związane z aranżacją, natomiast z drugiej ogranicza możliwości urządzenia wnętrza w swoim stylu.

Najnowsze artykuły

  • 1