piątek, 02 październik 2020 11:34

Główne zalety kominków elektrycznych

kominki elektryczne kominki elektryczne

Osoby, które decydują się na wybór kominka elektrycznego często zastanawiają się, jakie konkretne korzyści może im dać zakup i instalacja właśnie tej formy kominka. Czy różni się ona tak bardzo od wersji tradycyjnej, jest bezpieczniejsza, ciekawsza czy może posiada jeszcze inne ważne zalety?

 

5 największych zalet kominków elektrycznych

Nie brudzą mieszkania.

Najczęściej wymienianą korzyścią z posiadania kominka elektrycznego jest fakt jego czystości i to, że podczas procesu jego uruchomienia nie wydzielają się do domowego powietrza żadne nieczystości. Kominek elektryczny opalany jest prądem, wiec nie generuje dymu, nie powoduje osadzania się sadzy na firankach i na ścianach oraz nie brudzi podłogi przed instalacją. O czystości i ekologicznej formie takich kominków można poczytać więcej np. na stronie https://just-home.com.pl, która specjalizuje się w takich rozwiązaniach i dopasowuje je do potrzeb mieszkaniowych.

Można je założyć tam, gdzie nie ma technicznej możliwości wstawienia kominka tradycyjnego.

Dobrym przykładem mogą być tutaj blokowiska i mieszkania, które nie są wyposażone w ciągi kominowe, więc żaden właściciel budynku nie zezwoli na założenie w nich tradycyjnego kominka opalanego na węgiel ani drewno.

Nowoczesny kształt i nietuzinkowa forma.

Kominki elektryczne projektowane na specjalne zamówienie np. w firmie https://just-home.com.pl/kominki-elektryczne mogą być swobodnie dostosowywane do wielu powierzchni. Producenci dbają tu zarówno o ich "efekt wow!" czyli nieszablonowy kształt, formę i dekoracyjność pasującą do trybu życia właścicieli mieszkania, jak i o to, by w pełni odpowiadały nowoczesnym inspiracjom wnętrzarskim. Takie kominki można dostosować do wnęk w ścianach lub postawić jako integralną część wolnostojącą - wszystko zależy to kapitału i pomysłowości właścicieli nieruchomości, a praktycznie każdy projekt takiego kominka można wykonać bez większych wyzwań. Taka opcja w przypadku kominków tradycyjnych nie wchodzi w grę.

Bezpieczeństwo dla domowników.

Kominki elektryczne wytwarzane są tak, że wprawdzie dają ciepło zupełnie, jak i tradycyjni odpowiednicy, ale zastosowane w nich specjalne szyby ognioodporne dobrze chłoną temperaturę i nie pozwalają na to, by kręcące się np. w pobliżu kominka dzieci, ryzykowały poparzenie. Szyby hartowane w kominkach elektrycznych i ich specjalistyczna konstrukcja gwarantują domownikom najwyższe bezpieczeństwo.

Prostota uruchamiania i wygaszania.

Ten atut jest zdecydowaną kwestią odróżniającą kominek elektryczny od węglowego czy opalanego drewnem. Kominek taki można uruchomić za pomocą pilota ledwie kilkoma ruchami! Wielu producentów oferuje też opcję ustawienia automatycznego włączania się kominka o określonej porze i gaszenia samoczynnie na wypadek zaśnięcia właściciela. W przypadku kominków opalanych innymi paliwami jak w/w drewno taka prostota uruchamiania nie jest możliwa, a kominek każdorazowo trzeba rozpalić ręcznie (wliczając w to czas na przyniesienie opału, jego magazynowanie, suszenie itd), podobnie jak i dobrze jest czuwać samemu nad wygaszeniem pieca.

Najnowsze artykuły

  • 1