czwartek, 02 luty 2023 19:51

Lampki nocne do sypialni

lampki nocne do sypialni lampki nocne do sypialni Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Lampy to niezbędne elementy wyposażenia każdego pomieszczenia w naszym domostwie, które - poza pełnieniem oczywistej funkcji oświetlenia wnętrz - mogą stanowić także wyjątkowe zwieńczenie aranżacji, nadając wnętrzu wyjątkowego i nietuzinkowego charakteru.

W zależności od tego, do jakiego pokoju planujemy zakupić lampę, w jakim stylu urządzonego pomieszczenia, mamy obecnie do wyboru cały szereg zróżnicowanych modeli, od tych bardziej eleganckich, tradycyjnych, przez minimalistyczne lampy boho, po zupełnie nowoczesne wzory, które najlepiej sprawdzą się w modernistycznych aranżacjach. Lampka nocna może oświetlić nam drogę do łóżka, a także zapewnić optymalne dla naszych oczu oświetlenie do nocnej lektury i innych czynności, które wykonywanych w sypialni. W sklepie internetowym kultowelampy.pl znajdą Państwo szeroką gamę tego rodzaju źródeł światła, które dopasujemy do różnego rodzaju wystroju wnętrza. A zatem - jak wybrać odpowiednią lampkę nocną, która okaże się funkcjonalnym dopełnieniem aranżacji?

·       Lampki nocne - sypialnia właściwie oświetlona

·       Lampka nocna - towarzysz wieczornej lektury

·       Jak wybrać odpowiednią lampkę nocną?

Lampki nocne - sypialnia właściwie oświetlona

Właściwe oświetlenie sypialni to aspekt, który wyraźnie wpływa na funkcjonalność tego pomieszczenia, pozwalając nam na wykonywaniu wielu wieczornych czynności, nie nadwyrężając naszych oczu. Nowoczesne lampki nocne, podobnie jak wersje bardziej tradycyjne, mogą stanowić wyjątkowe dopełnienie aranżacji wnętrza. Z tego też powodu warto dobierać styl lampki do wystroju sypialni, aby nie zaburzyć harmonijnej i kojącej atmosfery pomieszczenia, a jednocześnie dopełnić jej charakter właściwie dobranym źródłem światła. Lampy nocne występują na rynku wnętrzarskim w wielu zróżnicowanych wariantach. Wyróżnimy klasyczne lampy stołowe, które umieścimy na nocnej szafce, lampy wiszące, które pozwalają nam ekonomicznie zagospodarować przestrzeń wokół, a także modele stojące. Ogromny wybór nowoczesnych i tradycyjnych lampek nocnych znajdą Państwo w sklepie internetowym kultowelampy.pl.

Lampka nocna - towarzysz wieczornej lektury

Lampka nocna, emitując delikatne i ciepłe światło, stanie się towarzyszem naszych wieczornych lektur, a także innych czynności, które wykonujemy w sypialni. Czytanie czy rozwiązywanie krzyżówek w sypialni źle oświetlonej, szczególnie wieczorem, gdy nasze oczy są zmęczone po całym dniu aktywności czy pracy przed monitorem, szczególnie naraża nasze oczy. W przypadku lampek nocnych, które zamierzamy postawić na stoliczku czy nocnej szafce, warto wziąć pod uwagę wysokość stelaża, aby zapewnić sobie odpowiednio szeroki kąt padania światła.

Jak wybrać odpowiednią lampkę nocną?

Wybierając lampkę nocną do naszej sypialni trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, które pozwolą nam dobrać urządzenie funkcjonalne, a jednocześnie wpisujące się w aranżację pomieszczenia. W przypadku mniejszych sypialni, gdzie znajduje się tylko jedna szafeczka nocna, w zupełności wystarczy nam jedna lampka. Natomiast jeżeli nasz partner lub partnerka również kochają przed spaniem zatopić się w lekturze, warto postawić drugą lampkę po sąsiedniej stronie łóżka. Oczywiście kolejnym krokiem pozostaje dobór szerokości klosza lampy do rozmiarów stolika nocnego. Niezwykle istotny pozostaje wybór wysokości źródła światła. Szczególnie dla osób czytających w łóżku. Kluczem pozostaje wyważenie proporcji. Jeżeli materac znajduje się na tej samej płaszczyźnie, co stolik nocny, wybierzmy lampę o wysokości stoliczka +10 cm. To sprawi, że kąt padania światła będzie idealnie dopasowany do aktywności, którym oddajemy się przed zmrużeniem oczu.

Najnowsze artykuły

  • 1