środa, 09 wrzesień 2020 07:18

Kuchenka retro i nowoczesna technologia

Kuchnia retro Lofra Kuchnia retro Lofra

Łączenie różnych stylów jest modne we wnętrzarstwie już od wielu lat. Można ten trend zauważyć także w przypadku estetyki sprzętów AGD.

 

Tutaj wykorzystywane są nowoczesne technologie i zamykane są one w obudowach nawiązujących do stylistyki retro. Szczególnie chętnie przygotowywane są urządzenia o dużej wydajności, które sprawdzają się zarówno w kuchniach domowych, jak i profesjonalnych. Jakie udogodnienia zapewnia nowoczesna technologia stosowana w tego typu sprzętach? Na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

Nowoczesne technologie stosowane w kuchenkach wolnostojących

Technologia cały czas idzie do przodu, dzięki czemu producenci sprzętów kuchennych mogą zaoferować swoim klientom coraz lepsze i wydajniejsze rozwiązania. Widać to między innymi na przykładzie kuchenek wolnostojących. Coraz częściej piekarniki w nich są zasilane prądem, co daje użytkownikowi o wiele więcej możliwości niż korzystanie z tradycyjnych, gazowych piekarników. Przede wszystkim oferują one o wiele większy zakres temperatur. Dokładny zakres zależy zazwyczaj od producenta i modelu, ale piekarniki elektryczne pozwalają m.in. na wysuszenie bezy w niskiej temperaturze, a także doskonałe upieczenie pizzy, która wymaga bardzo wysokiej temperatury. Jednocześnie obudowa i pokrętła piekarnika są cały czas chłodne. Urządzenia tego typu mają też wiele wbudowanych programów dedykowanych przygotowywaniu określonych potraw.

Jeżeli chodzi o płyty grzewcze to dalej popularne są te gazowe, ale dużym zainteresowaniem cieszą się także indukcyjne, które uważane są za bezpieczniejsze. Są one także bardzo wydajne – koszt ich użycia porównuje się z kosztem stosowania kuchenek gazowych.

Styl retro a nowoczesne technologie w sprzętach kuchennych

Kuchenka retro

Kuchenka retro

Sprzęty wykorzystujące nowoczesne technologie mogą być utrzymane w stylistyce retro. Przykładem są tutaj urządzenia marki Lorfa. Oferuje ona różnorodne kolekcje, w których kuchenka retro jest jednym z elementów. Tak jak to zostało wyżej wspomniane, najczęściej w kuchniach o takiej stylistyce wybierana jest kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym. Jednak firma ta oferuje również modele z płytą indukcyjną, które doskonale wpisują się w stylistykę retro. Jedną z ciekawszych kolekcji okazuje się Dolce Vita, czyli słodkie życie, nawiązująca do kuchni włoskich w dawnym stylu. Wszystkie modele oferują nowoczesne rozwiązania ułatwiające znacznie przygotowanie posiłków i jednocześnie zachowują wysoką estetykę. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak prezentują się wspomniane kuchenki wolnostojące, zajrzyj na stronę lofra.pl.

Styl retro w kuchni domowej i profesjonalnej

Meble w stylu retro najczęściej wybierane są do kuchni domowej. Jednak ich stylistyka, a przede wszystkim funkcjonalność sprawiają, że idealnie nadają się także do kuchni profesjonalnych. Na wyżej wymienionej stronie znajdziesz całą serię profesjonalnych rozwiązań do kuchni w lokalach gastronomicznych. Tego rodzaju urządzenia sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich kafejkach czy niewielkich restauracjach, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniego klimatu. Jest to propozycja do miejsc, gdzie sala jadalniana jest otwarta na kuchnie i goście mogą przyglądać się, w jaki sposób powstają ich potrawy.

Najnowsze artykuły

  • 1