środa, 26 sierpień 2020 18:43

Jakie pufy pozwolą na połączenie wygody i dopełnienie designu pomieszczenia?

Pufy do salonu Pufy do salonu

Pufa to niepozorny mebel o niewielkich rozmiarach, ale w wielu wnętrzach jest wręcz niezastąpiony. Powodem jest zarówno wygoda jak i design, dzięki któremu pufa staje się przysłowiową wisienką na torcie, podkreślającą styl, w jakim pomieszczenie zostało urządzone.

Szukasz niebanalnej pufy, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Wygodne i designerskie pufy to w ostatnim czasie hit, którego nie może zabraknąć w stylowym wnętrzu.

Designerskie pufy w nowoczesnym wydaniu

Jedni kochają pufy, a drudzy są do nich dość sceptycznie nastawieni. Do tej drugiej grupy należą przede wszystkim osoby, które mebel ten pamiętają jeszcze z czasów PRL-u i przez to kojarzony jest z czymś, co niekoniecznie można nazwać funkcjonalną ozdobą. Ale prawda jest taka, że na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat wiele się zmieniło i teraz pufy to prawdziwie designerskie perełki, które możemy znaleźć w każdym katalogu o urządzaniu wnętrz. Nowoczesne, designerskie pufy wyróżniają się ciekawą kolorystyką, prostotą i elegancją. Mogą posiadać stylowe nóżki lub efektowne pikowanie. Dużym zainteresowaniem cieszą się też tapicerowane pufy z chromowaną podstawą w kolorze złotym lub srebrnym. 

Wygodne pufy do każdego wnętrza

Większość z nas aranżując wnętrze zwraca uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale również na praktyczność i funkcjonalność. Stąd też pożądane są duże pufy do salonu, które łączą w sobie wszystko to, co najważniejsze. Taki puf pozwali nam wygodnie się usadowić, a jeśli wybierzemy model z pojemnikiem, to dodatkowo zyskamy cenne miejsce do przechowywania różnych drobiazgów. Takie wygodne pufy możemy kupować pojedynczo, jak również w zestawach, w których jedna z puf jest większa, a druga mniejsza. Efekt takiego zestawienia jest niebywały! Choć pufy kojarzą nam się głównie z salonem, to z powodzeniem mogą znaleźć się w innym pomieszczeniu. Ustawienie ich w przedpokoju ułatwi zakładanie obuwia, a na tarasie czy balkonie pozwoli na relaks z książką w ręku. Nie brakuje też pięknych i oryginalnych propozycji do pokoju dziecięcego, czego przykładem są pufy w kształcie baranka czy renifera. Wykonane z wysokiej jakości miękkiego materiału zapewniają wygodę i bezpieczeństwo, a ich uroczy wygląd sprawia, że przyciągają wzrok każdego, kto przekroczy próg pokoju dziecka. 

Małe i duże pufy do salonu w nowoczesnym wydaniu to wygoda, dodatkowy mebel do przechowywania i podkreślenie designu. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że z łatwością możemy je przestawiać i korzystać z nich w dowolnie wybranym przez siebie pomieszczeniu.

 

Najnowsze artykuły

  • 1