środa, 15 marzec 2023 16:01

Okna aluminiowe

okna aluminiowe okna aluminiowe Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Okna aluminiowe, ze względu na swoje liczne zalety, stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych rodzajów stolarki okiennej. Wyróżnia je nie tylko estetyka, ale i duża wytrzymałość, co czyni je coraz popularniejszymi. Dlaczego warto zdecydować się na wybór okien aluminiowych? Odpowiedź poznasz w poniższym artykule.

 

Czym wyróżniają się okna aluminiowe?

Stolarka aluminiowa przede wszystkim wyróżnia się niestandardowymi wymiarami. Podczas, gdy okna plastikowe dostępne są w klasycznych rozmiarach, okna aluminiowe mogą osiągać nawet 3 metry wysokości, doskonale wpisując się w trendy nowoczesnego budownictwa. Warto również wspomnieć o współczynniku ciepła, który w ich przypadku wynosić może nawet 1,1 W/m2K, co znacząco minimalizuje ryzyko utraty ciepła z budynku, w którym zostały zamontowane. Izolacyjność termiczna okien aluminiowych stanowi ich dużą zaletę - odpowiadają za nią profile z przekładkami izolacyjnymi wykonanymi z poliamidu, gwarantującymi maksymalny komfort cieplny. Oprócz wymienionych już zalet, wymienić można dodatkowo ich wytrzymałość, umożliwiając tym samym zastosowanie w tego typu oknach szyb antywłamaniowych.

Jakie jeszcze zalety posiadają aluminiowe okna?

Ze względu na materiał jego wykonania, okno aluminiowe wyróżnia się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Aluminium nie tylko nie jest podatne na rdzewienie, ale też zapewnia wysoką stabilność, co umożliwia tworzenie przeszkleń o niestandardowo dużych rozmiarach. Istotną kwestią jest też estetyka okien aluminiowych. Dużym plusem jest możliwość ich personalizacji: mogą być zarówno minimalistyczne, jak i posiadać konkretne kształty czy kolory, co pozwala idealnie dopasować je do elewacji domu. Profile aluminiowe dostępne są w praktycznie każdym wariancie kolorystycznym, dzięki czemu wybór odpowiedniego nie będzie stanowił najmniejszego problemu. Warto również wspomnieć o kwestii utrzymania okien w czystości. W przypadku okien aluminiowych jest to niezwykle proste - nie wymagają one konserwacji, którą regularnie należy stosować posiadając okna drewniane. Mniejsze lub większe zabrudzenia wystarczy jedynie przetrzeć wilgotną szmatką, używając ewentualnie łagodnego środka czyszczącego. Aluminium zalicza się do metali, który całkowicie podlega recyklingowi. Fakt, że okna tego rodzaju są przyjazne planecie to kolejna z istotnych zalet, jakie mają one do zaoferowania ich posiadaczom. 

Gdzie warto zamontować okna aluminiowe?

Okna aluminiowe, dostępne między innymi na stronie https://debesto.com/pl/okna/okna-aluminiowe/, mają wyjątkowo szerokie zastosowanie. Obecnie systemy aluminiowe wykorzystywane są nie tylko w budynkach użyteczności publicznej - coraz częściej zastosowanie znajdują w zabudowaniach jednorodzinnych. Dzięki temu, że wymiary okien aluminiowych mogą być naprawdę imponujące, doskonale wpisują się one w trendy nowoczesnego budownictwa, obejmujące montaż dużych przeszkleń również w prywatnych domach. Na decyzję o ich montażu wpływa dodatkowo ich lekka, lecz wytrzymała konstrukcja, co gwarantuje bezpieczeństwo ich posiadaczom. Wybór okien aluminiowych będzie doskonałym pomysłem dla osób planujących budowę domu pasywnego bądź minimalistycznego, który wyróżniać się będzie prostą, jak i nieco futurystyczną formą. Duże przeszklenia będą idealnie komponować się z tego rodzaju zabudowaniami, dbając jednocześnie o komfort cieplny domowników, a także ich bezpieczeństwo. Chociaż nie wymagają konserwacji, okna tego rodzaju przez długie lata będą prezentować się nienagannie, niezależnie od tego, na jak niekorzystne warunki atmosferyczne będą narażone każdego dnia.

Najnowsze artykuły

  • 1