sobota, 17 grudzień 2022 15:10

Kim jest doradca budowlany?

doradztwo budowlane doradztwo budowlane materiały prasowe

Chcesz wiedzieć kim jest profesjonalny doradca budowlany oraz czym się zajmuje? To nie tylko osoba, która zna się na budownictwie ale przede wszystkim ma interdyscyplinarną wiedzę oraz szerokie doświadczenie w zakresie związanym z budownictwem.

Dziś postaramy się Wam przybliżyć kim jest i jak działa doradca budowlany oraz na czym polegają usługi doradztwa budowlanego dla inwestorów.

Kim jest doradca budowlany?

Najprościej rzecz ujmując to osoba, która wspiera inwestorów w prawidłowym prowadzeniu całego procesu inwestycji budowlanej. Może to być osoba z wykształceniem budowlanym i znajomością prawa albo prawnik ze znajomością branży budowlanej. Choć tym mianem bywają określane także osoby, które po prostu działają w branży budowlanej od wielu lat i posiadają szerokie doświadczenie. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że idealnie aby by doradztwem budowlanym, zwłaszcza przy dużych inwestycjach, zajmował się zespół osób o różnych specjalizacjach i kwalifikacjach. Wszak inną wiedzę będzie posiadał rzeczoznawca budowlany, który od lat wykonuje techniczne ekspertyzy budowlane, prawnik wyspecjalizowany w prawie budowlanym oraz osoba wykonująca i zarządzająca operacyjnie pracami budowlanymi.

doradca budowlany

Na czym polega profesjonalne doradztwo budowlane?

Przede wszystkim na tym aby inwestor zawsze na bieżąco był informowany i wspierany w podejmowaniu najważniejszych decyzji. Osoba inwestora nie zawsze posiada tak szczegółową wiedzę jak ekspert w zakresie budownictwa, który z łatwością może wskazać wszystkie plusy i minusy konkretnych rozwiązań. Doradztwo budowlane będzie przydatne w zasadzie od samego początku. Począwszy od usytuowania działki, projektowania budynku poprzez wylewkę fundamentów, budowę ścian, wykończenia oraz odbiór poszczególnych etapów prac. Dlatego bez żadnych wątpliwości osoba lub osoby odpowiedzialne za doradztwo budowlane powinny być bardzo dokładne, wnikliwe i posiadać szeroką wiedzę specjalistyczną z zakresu prawa i budownictwa lądowego. Firma lub osoba zajmująca się profesjonalnie doradztwem budowlanym powinna być bardzo dokładna, szczegółowa i odpowiedzialna. Zwłaszcza, że w jej rękach bywają czasem bardzo duże inwestycje i budynki, a każdy błąd może rodzić poważne konsekwencje w przyszłości.

porady w budownictwie

Porady budowlane i ciekawostki

Warto pozyskiwać wiedzę samodzielnie z różnych źródeł. Jednak nie zawsze warto wierzyć i sugerować się poradami budowlanymi czy ciekawostkami znalezionymi w internecie. Dlaczego? W internecie może pisać każdy i nie jest to immanentną cechą, że każda publikacja czy wpis na forum będzie o wysokiej merytoryce. Dlatego warto poznawać opinie osób, które rzeczywiście znają się na danej branży. W tym przypadku z sukcesem realizowały prace budowlane lub implementowały wybrane rozwiązania.. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otrzymasz wiedzę i doświadczenie, które w danym momencie jest Ci potrzebne. Reasumując nie każdy doradca budowlany znaleziony w Internecie będzie tą osobą, której warto i powinno się słuchać. Sprawdzaj dokładnie autorów poszczególnych publikacji i jakość innych artykułów na danym portalu czy forum internetowym. Może się okazać, że nie są one w 100% wiarygodne, a stanowią jedynie treści marketingowe o różnej jakości.

Odwiedź naszą stronę internetową doradca-budowlany.pl

Wszystkich zainteresowanych tematyką budownictwa i szukających ciekawych porad oraz ciekawostek z tej branży zapraszamy do odwiedzin naszej strony internetowej https://doradca-budowlany.pl/

Z pewnością każdy z Was znajdzie na niej coś dla siebie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania to zachęcamy Was serdecznie do kontaktu.

Najnowsze artykuły

  • 1