Czym jest sztuka? Co ją tak naprawdę charakteryzuje?
Osoby, które interesują się sztuką wiedzą, że można ją znaleźć w naprawdę wielu miejscach, dlatego też warto się do nich wybrać i ją podziwiać. Sztuka od samego początku, nawet do dzisiaj była tworzona przez ludzką pracę, która niekiedy nie należała do najłatwiejszych. Wymagała ogromnej wiedzy, a także umiejętności, które były niezwykle istotne. Sztuką może być praktycznie wszystko, co w pewien sposób zachwyca lub budzi ogromne zainteresowanie. Charakteryzuje ją przede wszystkim dowolność oraz oryginalność, która jest w tym wszystkim najważniejsza.
Największe dzieła sztuki - obrazy
Dawniej dzieła tworzone były przez wielkich artystów, którzy wkładali do nich nie tylko swoją pracę i zaangażowanie, ale przede wszystkim swoje serce. Starali się, aby ich dzieło było w pewnym sensie wyjątkowe, budziło zainteresowanie oraz pokazywało swoje prawdziwe oblicze. Niektóre obrazy przetrwały, nawet do dziś, dlatego też można je z ładownością podziwiać na żywo. Oglądanie ich w internecie nie daje takiego samego efektu, ponieważ nie pokazuje jego naturalności oraz intensywności barw.
Najwspanialsze obrazy w historii sztuki:
- Krzyk. Obraz ten został stworzony w roku 1893 przez Edvarda Munch. Do jego wykonania zostały użyte przede wszystkim pastele na kartonie, tempera, a także olej. Jego rozmiary wynoszą 91 centymetrów na 73,5 centymetrów.
- Mona Lisa. Dzieło to zostało wykonane przez wybitnego malarza Leonardo da Vinci w roku 1503. Znajduje się ono obecnie w jednym z największych muzeów na świecie w Luwrze.
- Dziewczyna z perłą. Obraz ten zachwyca swoją kolorystyką, która nie jest tak oczywista, jak może się wydawać. Jan Vermeer jest jego autorem. Wykonał go około 1664 roku, ale do dzisiaj obraz budzi ogromne zainteresowanie.
- Taras kawiarni w nocy. Obraz został stworzony w roku 1888 przez słynnego malarza, jaki był Vincent van Gogh. Obecnie znajduje się on w Kröller-Müller Museum. Jego wymiary to 81 centymetrów x 65 centymetrów. Obraz ten charakteryzuje się malarstwem olejnym.