czwartek, 20 styczeń 2022 17:48

Jak dobrać dodatki do przytulnej sypialni?

komplety pościeli komplety pościeli Pościelove

W polskich domach na dobre rozgościł się minimalizm. Surowe wnętrza, utrzymane w dwóch kolorach, nie każdemu przypadają jednak do gustu.

Przytulna sypialnia nigdy nie wychodzi z mody, dlatego warto dowiedzieć się, jak dobierać dodatki, żeby stworzyć idealne miejsce do wypoczynku. Doskonałym uzupełnieniem takiego wnętrza będzie oczywiście pościel dostępna w ofercie sklepu Pościelove.

W polskich domach na dobre rozgościł się minimalizm. Surowe wnętrza, utrzymane w dwóch kolorach, nie każdemu przypadają jednak do gustu. Przytulna sypialnia nigdy nie wychodzi z mody, dlatego warto dowiedzieć się, jak dobierać dodatki, żeby stworzyć idealne miejsce do wypoczynku. Doskonałym uzupełnieniem takiego wnętrza będzie oczywiście pościel dostępna w ofercie sklepu Pościelove.

Przytulna sypialnia może być urządzona w różnych stylach. Z ciepłą, domową atmosferą bez wątpienia kojarzą się wnętrza rustykalne. Warto zdecydować się na naturalne materiały: drewno z widocznymi słojami, bawełnę czy len. Doskonale sprawdzą się również wiklinowe dekoracje np. kosze, w których schowamy niezbędne drobiazgi.

Doskonałym wyborem jest też urządzenie sypialni w stylu chalet. Są to wnętrza inspirowane przytulnymi domkami wypoczynkowymi w Alpach. W tym wypadku również liczy się naturalność. Można wykorzystać połączenie drewna i kamienia. Doskonałym uzupełnieniem wnętrza będą kute elementy wykończeniowe i dekoracje np. świeczniki i klamki. Surowy kamień skutecznie ocieplają dodatki. Nie warto więc ograniczać się podczas wyboru dywanów i zasłon. Najlepiej sprawdzą się naturalne tkaniny, uzupełnione skórą i futrem. Nie można zapominać o zieleni. Wnętrze w stylu chalet świetnie uzupełnią liczne rośliny doniczkowe. Warto też postawić na rozproszone oświetlenie. Zamiast jednego żyrandola, dającego mocne światło, lepiej zdecydować się na kilka lampek stojących i kinkietów.

Pościel do przytulnej sypialni

Centralnym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Warto więc wybrać pościel, która będzie harmonijnie zgrywać się z resztą wyposażenia. Komplety pościeli, idealnie pasujące do przytulnych sypialni, znajdziemy w ofercie sklepu Pościelove. Najlepiej sprawdza się oczywiście stonowana kolorystyka. Warto postawić na biel, beż lub wszelkiego rodzaju pastele. Nie wszyscy są jednak zwolennikami prostej, jednokolorowej pościeli. W takim wypadku, można zdecydować się na wpisujące się w wystrój sypialni wzory. Jeżeli wybieramy pomieszczenie w stylu rustykalnym, doskonale sprawdzi się pościel zdobiona regionalnymi wycinankami. Miło widziane są wszystkie elementy, nawiązujące do strojów ludowych i wystroju tradycyjnych, wiejskich chat. W sypialni utrzymanej w stylu chalet możemy z kolei postawić na tradycyjną kratę. Najlepszym wyborem będzie jednak stonowana kolorystyka. Możemy zdecydować się na połączenie różnych odcieni beżu i brązu. 

W przytulnej sypialni po prostu chce się przebywać. Stonowany, ciepły wystrój sprawia, że pomieszczenie staje się wymarzonym miejscem do wypoczynku.

Najnowsze artykuły

  • 1