piątek, 11 listopad 2022 14:15

Stolik kawowy. Szklany prostokątny, czy drewniany okrągły? Na jaki mebel najlepiej się zdecydować?

stolik kawowy stolik kawowy

Urządzając salon dobrze jest pomyśleć o praktycznych detalach i dodatkach, które sprawią, że pomieszczenie to będzie nie tylko piękne, ale również funkcjonalne.

Dosyć niepozornym, a jednocześnie bardzo przydatnym meblem są stoliki kawowe. Pod tym określeniem kryją się dosyć niskie ławy, na których można odstawić jakieś przedmioty. Najczęściej stawia się je w pobliżu kanapy tak, żeby można było położyć na nich szklanki z napojami, czy właśnie kawę. Równie dobrze może się na nim znaleźć gazeta, książki lub telefon. Mebel ten jest praktyczny i nie zajmuje dużo miejsca. Jak dobrać go do wystroju wnętrza? 

nowoczesny stolik kawowy szklany

nowoczesny stolik kawowy szklany

Czy szklany stolik kawowy jest praktyczny? 

W sklepach meblowych klienci mogą znaleźć zarówno tradycyjne stoliki z drewna, jak i nowoczesne szklane stoliki kawowe. Te drugie wyglądają lekko i pasują praktycznie do każdego typu wnętrz. Jednocześnie można mieć obawy, czy tafa szkła służąca za miejsce do odkładania filiżanek z ciepłymi napojami lub innych rzeczy będzie praktycznym rozwiązaniem. Stoliki szklane są produkowane z hartowanego szkła, odpornego na nacisk, zmienne temperatury oraz ewentualne zarysowania. Cechy te sprawiają, że można bez problemu korzystać z nich i nie trzeba obawiać się, że pewnego dnia szkło pęknie lub starci swój elegancki charakter. 

czarny szklany stolik kawowy

czarny szklany stolik kawowy

Stoliki kawowe szklane są neutralnym dodatkiem, który dobrze komponuje się z pozostałymi elementami wystroju. Decydując się na nie nie trzeba się zastanawiać nad wyborem pasujących odcieni. To także dobry zabieg, jeśli pomieszczenie jest niewielkie. Szklane stoliki sprawiają wrażenie lekkich i nie dominują nad wnętrzem. Zatem jest to funkcjonalny mebel, który nie przytłacza aranżacji. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz na stronie: https://ratanland.pl/meble-wewnetrzne/stoliki-kawowe-szklane/stolik-kawowy-sendi-black-90x50x43h.html.

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy? 

Wybierając stolik szklany kawowy trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale również cechy, które sprawiają, że określony mebel dobrze pasuje do wnętrza. Z pewnością ważny jest kształt blatu. Prostokątny stolik kawowy będzie dawał więcej możliwości ustawienia go oraz zapewni większą powierzchnię do odkładania na nim przedmiotów. Z kolei okrągły lepiej nadaje się do niewielkich pomieszczeń. Jest też często lżejszy, przez co bardziej mobilny i łatwiej przestawić go w odpowiednie miejsce. Ważne jest też dopasowanie wysokości tego mebla do kanapy. Wtedy łatwiej będzie sięgać z niego położone na blacie przedmioty. 

Najnowsze artykuły

  • 1