wtorek, 01 czerwiec 2021 12:26

Sesje ślubne – na jakie usługi warto się zdecydować?

Paweł Kotas forografia Paweł Kotas forografia pixabay

Dzień zaślubin uważany jest za jeden z najważniejszych w życiu. Nic dziwnego, że towarzyszą w nim Młodym najbliższe osoby. Chcą oni także zachować jak najdłużej w pamięci wspomnienia im wtedy towarzyszące.

Dlatego też wiele osób decyduje się na zamówienie usług fotograficznych. Obecnie można wybierać spośród wielu możliwości, zarówno jeśli chodzi o rodzaj usługi, jak i samych jej wykonawców. Czym zatem kierować się przy wyborze? Jaką usługę wybrać dla siebie?

Fotoreportaże ślubne – coraz popularniejsze formy sesji ślubnych i weselnych

Jedną z chętniej wykupowanych usług związanych z fotografią ślubną jest fotoreportaż. Nie ma w nim miejsca, ani czasu na to, aż się wszyscy ustawią do zdjęcia. Fotograf „łapie” ulotne momenty całego dnia. Od pierwszych przygotowań – układania fryzury, robienia makijażu, ubierania się, aż do ostatnich chwil zabawy weselnej. Dzięki takiej formie robienia zdjęć zachowane zostają chwile warte zapamiętania, a które z czasem zacierają się w pamięci. Uchwycone są detale, których na pozowanych zdjęciach nie sposób uchwycić. Jeżeli zastanawiasz się na taką sesją i chcesz zobaczyć, jak ona wygląda, możesz wesele w Pałacu Zdunowo zatrzymane w kadrze przez Paweł Kotas Fotografia

Sesja w studio czy w plenerze? Czy warto się zdecydować na taką usługę?

Obok sesji typu fotoreportaż, dostępne są także inne rodzaje usług. Cały czas sporym zainteresowaniem cieszą się klasyczne sesje studyjne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że powoli o wiele częściej są wybierane sesje plenerowe lub w nietypowych wnętrzach takich jak np. zamki, biblioteki, statki i wiele innych. Często miejsce, w którym wykonywana jest sesja, związane jest z pasją Młodych. W sesjach plenerowych często też jest możliwość uchwycenia spontanicznych momentów. Kadry powstają pod wpływem chwili, co często niemożliwe jest w przypadku pozowanych zdjęć w studio.

Obok klasycznych sesji małżeńskich, coraz chętniej wybierane są także sesje narzeczeńskie, które wykonywane są przed ślubem. Jest to ciekawa przygoda dla przyszłych małżonków, a także niezapomniana pamiątka na kolejne wspólne lata życia.

Umowa z fotografem ślubnym – o czym należy pamiętać przy jej podpisywaniu?

Kiedy fotograf ślubny zostanie już wybrany na podstawie portfolio i rozmowy, należy przystąpić do podpisania z nim umowy. W pierwszej kolejności dokonywane są ustalenia ustne. Jednak warto je spisać, by mieć pewność, że wszystko zostało dobrze zrozumiane zarówno przez fotografa, jak i jego klientów. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości.

W umowie powinny znaleźć się takie zapisy jak: wynagrodzenie dla fotografa, czas i miejsce wykonania sesji, termin oddania zdjęć. Dodatkowo warto umieścić zapisy dotyczące ewentualnego zastępstwa, kwestii związanych z zepsuciem się sprzętu, a także kar umownych, gdyby nie doszło do realizacji umowy z winy którejś ze stron.

Dzięki podpisaniu umowy obie strony mają zabezpieczenie i pewność, że wszystkie ustalenia zostały zarejestrowane. Umowa też stanowi dowód na to, że takie ustalenia miały miejsce i jest dowodem przy ewentualnym sporze, dlatego powinna być jak najdokładniejsza.

Najnowsze artykuły

  • 1