piątek, 24 marzec 2023 14:31

Materac miękki z pianką visco memory

materac miękki materac miękki pixabay

Wybierając twardość i rodzaj materaca najważniejsze są trzy czynniki którymi należałoby się kierować. Waga ciała, wzrost i stan zdrowia osoby, która będzie użytkownikiem materaca  jest kwestią kluczową. Dobrze jest by klient umiał określić ewentualne schorzenia, dolegliwości kręgosłupa jeśli takie są, czy posiadał wiedzę na temat  nabytych lub wrodzonych wad postawy.

Dokładne określenie potrzeb i przyzwyczajeń  będzie pomocne przy wyborze modelu materaca. Materace z rodzaju „miękkich” są tymi najbardziej specyficznymi, do których pasuje mała grupa użytkowników, dlatego świadomy wybór jest tak ważny i uzasadniony.  W przypadku materacy piankowych z powierzchnią miękką, jest mniejsze prawdopodobieństwo ze materac nie spełni oczekiwań, ponieważ zazwyczaj te modele są wybierane dla dzieci z niską waga ciała, gdzie faktycznie dobrze się sprawdzają. Jeśli mowa o materacach na konstrukcji sprężynowej ze stroną materaca miękką, tu może być większe prawdopodobieństwo niedopasowania powierzchni snu do potrzeb danej osoby.

Dla kogo materac miękki?

Powierzchnia materaca określana symbolem H1 miękka, jest dedykowana dla osób z niską wagą ciała do 60kg lub takich które lubią i oczekują zagłębiania w powierzchnie materaca. Pianka visco memory wykorzystana w podwójnej warstwie (4cm)  buduje stronę materaca miękką. Tak wykończony materac staje się mocno plastyczny, oddziałujący na nacisk i ciepłotę ciała w ten sposób przybiera jeszcze miększa formę. Osoby wybierające  materac z powierzchnią miękką powinny spodziewać się: plastyczności surowca z  efektem zagłębiania się, tworząc w ten sposób odlew kształtów ciała. Poprzez swoje specyficzne właściwości pianki visco memory, materace miękkie sprawdzą się u osób lubiących ciepło, nieprzegrzewające się podczas snu, lubiące otulenie.

Rodzaje materacy miękkich.

Dostępne na rynku materace miękkie różnią się między sobą przede wszystkim wypełnieniem  (wnętrzem materaca) Materace miękkie w każdym przypadku to materace dwustronne,  z wypełnieniem piankowym, sprężynowym, lateksowym i bonelowym. W sklepie internetowym Godre.pl występują w ofercie materace na wszystkich wyszczególnionych konstrukcjach i wypełnieniu. Zatem można zauważyć że bogato przygotowana oferta umożliwia zakup materacy miękkich nawet dla klientów najbardziej wymagających. Dodatkowo poprzez stronę sklepu można nawiązać kontakt z konsultanci z wieloletnim doświadczeniem, którzy chętnie przeprowadza rozmowę i pomogą w ten sposób dokonać wyboru odpowiedniego modelu materaca.

Najnowsze artykuły

  • 1