wtorek, 12 kwiecień 2022 12:41

Filtry do okapów

Filtry do okapów Filtry do okapów pixabay

Okap jest niezbędnym elementem każdej funkcjonalnej kuchni. To dzięki niemu powietrze w kuchni może być czyste, świeże i pachnące.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym smaży się posiłki, przygotowuje dania z piekarnika czy gotuje na parze. Przez to w kuchniach z słabą wentylacją czasem aż czuć unoszącą się woń tłuszczu. Dobrej jakości filtry do okapów są niezbędnym elementem budowy każdego z nich. Dzięki nim kuchnia może być zawsze piękna i pachnąca.

Filtry do okapów – jak to działa?

Filtry do okapów są integralnym elementem każdego z nich. Należy o tym pamiętać, gdyż to właśnie filtr do okapów jest odpowiedzialny za usuwanie unoszących się w powietrzu cząsteczek tłuszczu. Każdy okap powinno włączać się jeszcze przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu już od początku będzie zbierał nadmiar nieprzyjemnych zapachów czy pary wodnej unoszącej się z gotowanej wody. Dobre filtry do okapów są niezbędne zwłaszcza w przypadku kuchni znajdujących się w małych mieszkaniach, które trudno wywietrzyć.

Filtry do okapów składają się głównie z węgla aktywnego. Jest on uformowany w kształcie okrągłych ,,kulek” o odpowiedniej wielkości granulacji. Aby filtry do okapów działały najbardziej efektywnie powinny być wyposażone w dość duże cząsteczki węgla aktywnego – jednak zachowując wolne przestrzenie umożliwiające wciągnięcie powietrza z kuchni i wprowadzenie go do rur odprowadzających.

Filtry do okapów powinny być dopasowane wielkością do wielkości posiadanego okapu. Inaczej jego sprawna instalacja może okazać się niemożliwa. Dodatkowo węgiel aktywny znajdujący się w strukturze filtrów ma ograniczone możliwości absorpcyjne. Oznacza to, że powinien być regularnie wymieniany.

Podsumowanie

Filtry do okapów powinny być składnikiem każdej funkcjonalnej kuchni – zarówno tej znajdującej się w domu jednorodzinnym jak i bloku mieszkalnym. Dzięki nim można w swobodny sposób korzystać z kuchni bez konieczności opuszczania jej na wietrzenie. W dzisiejszych czasach smogu, który dostarczany jest do płuc warto dbać o jakość powietrza w każdym miejscu.

Najnowsze artykuły

  • 1