sobota, 02 wrzesień 2023 17:18

3 powody, dla których nauka pływania to dobry pomysł

Nauka pływania w Szczecinie Nauka pływania w Szczecinie pixabay

Chcesz zadbać o zdrowie, poprawić kondycję lub wymodelować sylwetkę? Pływanie to aktywność, dzięki której szybko zrzucisz kilka nadprogramowych kilogramów, a przy tym wzmocnisz kręgosłup i poprawisz działanie układu krwionośnego. Dlaczego warto nauczyć się pływać? Sprawdź, jakie zalety ma nauka pływania w Szczecinie.

 

Pływanie pozwala zadbać o zdrowie

Regularne pływanie to najlepszy sposób, aby zadbać o zdrowie całego organizmu. Treningi na basenie, a w tym nauka pływania czy aqua aerobik, usprawniają pracę układu krwionośnego i zmniejszają ciśnienie krwi, dobrze wpływając na wydolność serca. To z kolei oznacza mniejsze ryzyko zawału, udaru czy choroby wieńcowej.

Męczą cię bóle pleców? Pływanie złagodzi uciążliwy ból – rozluźnione mięśnie i lepsza ruchomość stawów to mniejszy nacisk na kręgosłup. Taka aktywność polecana jest osobom w każdym wieku, w tym dzieciom i kobietom w ciąży. Co ciekawe, systematyczne pływanie pomaga usprawnić układ krwionośny i oddechowy, a więc odpowiednio dotlenić i odżywić wszystkie tkanki. Dzięki temu organizm zyskuje większą zdolność do naturalnego zwalczania wirusów i bakterii.

Jeśli jeszcze nie umiesz pływać, nauka pływania w Szczecinie pozwoli ci zwiększyć pojemność oddechową płuc (większa pojemność to więcej tlenu przyswojonego przez organizm), skorygować wady postawy i usprawnić pracę systemu immunologicznego.

 

Nauka pływania to sposób na cellulit

Nauka pływania w Szczecinie sprzyja walce z niedoskonałościami sylwetki – pływanie przyspiesza metabolizm, a opór wody wymusza intensywniejszą pracę mięśni. Oznacza to, że w wodzie można dobrze się bawić, a przy tym wysmuklić sylwetkę.

Pływając jesteśmy zmuszeni do skoordynowania ruchów, co przekłada się na większą zwinność ciała. Co więcej, aktywność w wodzie poprawia elastyczność skóry, dzięki czemu pływanie w basenie można traktować jako element walki z cellulitem. Efekty ujędrnienia odczuwalne są nie tylko dla tak zwanego cellulitu tłuszczowego, ale również dla cellulitu wodnego spowodowanego zatrzymywaniem się wody w organizmie. Redukcję obrzęków umożliwia także poprawa krążenia krwi.

W wodzie można ćwiczyć wzmacniając mięśnie i wysmuklając sylwetkę bez ryzyka nadwyrężenia stawów. Taki specyficzny trening siłowy to okazja, aby zmusić mięśnie do pracy bez ryzyka bolesnej kontuzji – woda odciąża stawy i ścięgna.

Pływając łatwo zredukujesz stres

Każda aktywność fizyczna wpływa na wyzwalanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Pływanie dodatkowo pomaga wyrzeźbić sylwetkę, wypracować lepszą kondycję i, co ważne, poprawić krążenie. To właśnie lepsze krążenie, a co za tym idzie – dotlenienie organizmu – wpływa na doskonałe samopoczucie po pływaniu.

Nauka pływania w Szczecinie to doskonała okazja, aby zapewnić skórze kontakt z wodą i rozluźnić mięśnie. Woda stanowi barierę, dzięki której można odciąć się od zewnętrznych bodźców, dając poczucie odprężenia. Jest to jednocześnie psychiczny odpoczynek od świata zewnętrznego – głębokiemu relaksowi sprzyja pozytywny wpływ na pracę mózgu, rozluźnienie mięśni i skupienie na oddechu.

Najnowsze artykuły

  • 1