piątek, 27 styczeń 2023 17:21

Odbiór elektryczny budynku - poszukaj elektryków z odpowiednimi uprawnieniami

Odbiór elektryczny budynku - poszukaj elektryków z odpowiednimi uprawnieniami Odbiór elektryczny budynku - poszukaj elektryków z odpowiednimi uprawnieniami pixabay

Odbiór budowlany domu bez odpowiednich papierów jest niemożliwy. Jednym z nich jest potwierdzony odbiór elektryczny, podczas którego ekspert przeprowadzi niezbędne próby instalacji i pomiary. By móc swobodnie korzystać z instalacji elektrycznej, sprawdź usługi jakie oferuje elektryk Wrocław.

 

Kompleksowe usługi elektryczne - w tym odbiór

Umawiając wizytę elektryka na twoj-elektrykwroclaw.pl, możesz liczyć na fachową pomoc w wielu sprawach, nie tylko w samym odbiorze elektrycznym mieszkania. To eksperci, którzy od wielu lat zapewniają modernizację instalacji elektrycznych, montaż osprzętu elektrycznego (w tym płyty indukcyjnej), pogotowie elektryczne oraz odpowiednią dokumentację. Jeśli szukasz doświadczenia popartego uprawnieniami, znajdziesz je u elektryków z Wrocławia. Od drobnych napraw po kompleksowe wykonanie całych instalacji - taka właśnie oferta kierowana jest do klientów.

Odbiór instalacji elektrycznej - kiedy go wykonać?

Po zakończeniu inwestycji, którą może być budowa nowego domu jednorodzinnego albo wielorodzinnego, wymiana instalacji elektrycznej oraz budowa/ rozbudowa sieci elektroenergetycznej niezbędny jest odbiór instalacji elektrycznej. Wykonane na miejscu pomiary elektryczne i próby działania instalacji elektrycznych mają za zadanie potwierdzić bezpieczeństwo jej użytkowania. Instalacja elektryczna zostanie zbadana przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu kontrolno-pomiarowego. Elektrycy przeprowadzą kontrolę zainstalowanych zabezpieczeń w tablicy rozdzielczej oraz sprawdzą poprawność połączeń.

Instalacje elektryczne - jakie dokumenty otrzymasz przy odbiorze?

Po dokonaniu pomiarów instalacji elektrycznej każdy właściciel budynku otrzyma od elektryka protokoły odbioru instalacji elektrycznej. By możliwe było złożenie kompletnej dokumentacji w urzędzie, otrzyma on także kopię posiadanych przez fachowca uprawnień oraz kopię legalizacji narzędzi do pomiaru, które posłużyły do sprawdzenia instalacji elektrycznej. Profesjonalne usługi elektryczne oznaczają, że cała niezbędna dokumentacja spoczywa na firmie dokonującej pomiarów.

Uprawnienia potrzebne, by odebrać instalację elektryczną

Odbiór elektryczny należy do zakresu usług elektrycznych wymagających szczególnych uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa elektryk musi posiadać uprawnienia elektryczne kategorii „E” (kontrolno-pomiarowe) oraz kategorii „D” (dozorowe). Koniecznie w protokole odbioru elektrycznego muszą znaleźć się obie kategorie uprawnień elektrycznych. Elektrycy z Wrocławia gwarantują nie tylko jakość usług, ale i prawidłowo przeprowadzone formalności.

 

Najnowsze artykuły

  • 1