wtorek, 18 sierpień 2020 15:55

Kamień elewacyjny

kamienie elewacyjne kamienie elewacyjne

Branża architektoniczna ciągle się rozwija, dlatego producenci oferują coraz szerszy wybór produktów do wykańczania i upiększania domostw. Popularną alternatywą dla tradycyjnego, lecz nieco nudnego tynku staje się kamień elewacyjny, który pozwala ciekawie wykończyć ściany mieszkania. Kamień o odpowiednio dobranym wzorze i barwie wydobywa piękno domu i współgra z wystrojem ogrodu, tworząc harmonijną, przyciągającą wzrok kompozycję.

 

W ofercie Max Stone znajdują się kamienie elewacyjne o różnych kształtach, teksturach i barwach. Szeroki wybór produktów pozwala stworzyć elewację dopasowaną do każdego projektu. Kamienie elewacyjne nie różnią się od siebie właściwościami (są wykonane z tego samego materiału), lecz wyglądem. Oto niektóre z nich:

Lazzaro to kamienne płytki elewacyjne o nieregularnych, geometrycznych kształtach. Bardzo dobrze sprawdzają się jako wykończenie nowoczesnych domów. Wygląd płytek Lazzaro sprawia, że są idealnym tłem dla dużych, prostych elementów (mebli, ozdób), które królują w modnych, minimalistycznych kompozycjach. Płytki te są dostępne w wersji jasnej, ciemnej i mieszanej (jasnej z ciemnymi refleksami).

Bergen przypomina kamienną mozaikę. Jego różnorodny, a jednocześnie harmonijny wzór nadaje ścianom elegancji. Jest dostępny w wersji jasnej – z różnokolorowymi refleksami lub w ciemnym, jednolitym kolorze.

Nebraska i Nevada to bardzo podobne do siebie modele w ciepłych, piaskowych barwach. Charakteryzują się nieregularnymi wypukłościami i wgłębieniami, które nadają niebanalny charakter. Tego typu kamienie elewacyjne ożywią kompozycję i uwypuklą postawione na ich tle elementy.

Płytki elewacyjne Cres wyglądają jak mur zbudowany z mnóstwa płaskich kamyczków. Charakterystyczna chropowatość znajdzie swoje zastosowanie w wielu ciekawych projektach. Kamień Cres jest dostępny w ciemnych wariantach – jednolitym lub przełamanym brązowymi punktami.

Te i wiele innych kamieni elewacyjnych znajdują się w ofercie Max Stone.

Kamień elewacyjny – zastosowanie

Już na etapie projektowania domu wybiera się rodzaj elewacji, który musi być spójny z wystrojem ogrodu i z innymi dodatkami. Decydując się wykończenie ścian kamieniem elewacyjnym, warto rozważyć ozdobienie nim nie tylko fragmentów ścian domu, ale także innych elementów, takich jak taras czy ogrodzenie. Przemyślana i spójna kompozycja nadaje bowiem mieszkaniu przyjemny dla oka wygląd.

Kamień elewacyjny służy raczej do ozdabiania fragmentów ścian (np. cokołów, narożników) lub pojedynczych elementów (np. kolumn). Stosowany w nadmiarze przytłacza i nadaje kompozycji ciężki, ponury charakter. Poza funkcją estetyczną, spełnia także inne zadanie – skutecznie chroni części, które są najbardziej narażone na uszkodzenia (np. narożniki).

Kamień elewacyjny to solidny i trwały materiał do wykańczania wnętrz. Nie tylko nadaje kompozycjom elegancji, ale także chroni domowników. W jaki sposób? Jest wykonany z kermazytu – niepalnego, odpornego na wilgoć i obojętnego chemicznie surowca. Dzięki swoim właściwościom, minimalizuje ryzyko pożaru, zapobiega infekcjom i chorobom spowodowanym ekspozycją na wilgoć, a także nie wpływa na środowisko naturalne. Posiadacze kamiennej elewacji mogą cieszyć się więc bezpieczeństwem oraz dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Najnowsze artykuły

  • 1