poniedziałek, 17 maj 2021 10:06

Dlaczego warto zdecydować się na instalacje fotowoltaiczną w Wołominie?

fotowoltaika Wołomin fotowoltaika Wołomin pixabay

Zainteresowanie instalacją fotowoltaiczną wzrasta z roku na rok. Coraz częściej mamy okazję dojrzeć charakterystyczne panele nie tylko na budynkach firmowych, ale też na dachach domów mieszkalnych.

O popularności fotowoltaiki nie decydują jedynie atrakcyjne programy dotacyjne, które wyraźnie zmniejszają całkowity koszt takiej inwestycji. Sprawdźcie, dlaczego instalacja fotowoltaiczna w Wołominie to świetne rozwiązanie dla każdego.

Odnawialne źródło energii w postaci słońca

Fotowoltaika to rozwiązanie, które opiera się na pobieraniu energii z promieni słonecznych. To właśnie dzięki słońcu możemy zapewnić sobie darmową energię, bez względu na porę roku. Oczywiście fotowoltaika działa najbardziej wydajnie w okresie letnim i wiosennym, jednak nawet jesienią i zimą do naszych paneli dochodzą promienie słoneczne, które transformują prąd stały w prąd zmienny, niezbędny do zasilania urządzeń elektrycznych w naszych domach. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych zakupionych na https://fenix.energy/fotowoltaika-wolomin/ zagwarantuje nam własną domową elektrownię.

Oszczędność na rachunkach za prąd

Wdrożenie instalacji fotowoltaicznej znacząco wpłynie na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Wprawdzie na samym początku wymagane jest zainwestowanie sporej kwoty w zakup i montaż instalacji, jednak zgodnie z szacunkami, potrzeba około 5-7 lat na to, by całość inwestycji zwróciła się, a my mogli cieszyć się darmowym prądem. Co więcej, gdy wyprodukujemy energię elektryczną o wolumenie, którego nie jesteśmy w stanie wykorzystać, nadwyżka zostanie przeznaczona na późniejszy okres, kiedy wydajność systemu fotowoltaicznego będzie mniejsza. Oszczędność to jednak niejedyna zaleta, na którą warto zwrócić uwagę. Instalacja fotowoltaiczna to również gwarancja niezależności od podwyżek cen za prąd, które w każdym momencie mogą być ogłoszone przez dostawców energii.

Żywotność instalacji fotowoltaicznej

Instalacje fotowoltaiczne to urządzenia, których żywotność wycenia się nawet na kilkadziesiąt lat. Przy zakupie paneli producent dodatkowo zapewnia nam gwarancję, która chroni nas przed potencjalnymi awariami w pierwszych latach użytkowania. Zgodnie z szacunkami, panele fotowoltaiczne zapewnią nam docelową wydajność nawet przez 25 lat. Przy tak imponującej żywotności warto zwrócić uwagę na to, że panele nie wymagają zaawansowanych procesów konserwacyjnych. Dużym plusem jest pełna automatyzacja rozwiązania - produkcja energii oraz jej przesyłanie odbywa się w pełni bez naszego udziału.

Najnowsze artykuły

  • 1