Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu
W pobliżu Starego Miasta w Poznaniu działa tzw. Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum. Dotyczy jednak nie tylko starówki. Innym rejonem w ramach płatnego parkowania jest Strefa Płatnego Parkowania Jeżyce. Mniejsze obszary SPP to np. Łazarz, Zagórze czy Ostrów Tumski. Każda z nich występuje pod innym kolorem.
W dni robocze strefa śródmiejska wymaga opłat w godzinach 8–20, a w soboty nieco krócej – do 18. Bilety dostępne są zarówno w formie online, jak i w kasach bezpośrednio w SPP. Czy to jedyne rozwiązanie?
Więcej zyskasz na parkingu strzeżonym
O jakich konkretnie korzyściach mowa? Jeśli chodzi o strzeżony, podziemny parking, Poznań poznasz dzięki niemu o wiele lepiej i bez stresu o swój pojazd. Jeden z takich obszarów obsługiwany jest przez grupę Interparking i zlokalizowany pod płytą Placu Wolności. Operator gwarantuje właścicielom pojazdów zaawansowany monitoring. Poza tym parking stale nadzorowany jest również fizycznie przez jego pracowników. Dzięki temu udogodnieniu będziesz cieszyć się malowniczym spacerem bez zmartwień o bezpieczny i legalny postój auta.
Może się okazać, że parking strzeżony będzie finalnie również tańszym rozwiązaniem. Jeśli dokonasz rezerwacji z wyprzedzeniem na stronie internetowej operatora, cena za postój będzie niższa niż na miejscu. Poza tym, jeśli nie zdążysz wyjechać z SPP przed wygaśnięciem biletu, musisz liczyć się z mandatem. W przypadku całodobowego parkingu pod Placem Wolności każdą niedopłatę możesz uregulować tuż przed wyjazdem bez żadnego stresu.
To doskonała opcja nie tylko dla przyjezdnych. Z parkingu w centrum chętnie korzystają także na co dzień sami poznaniacy!