Wydrukuj tę stronę
niedziela, 08 styczeń 2023 10:54

Na co jest dobry Halvetic?

Halvetic Halvetic mat.prasowe

Chwasty okalające uprawy to zmora każdego rolnika. Nieestetyczne narośla psują wygląd nawet najmniejszych przydomowych roślin, a wyrastając pośród upraw, niszczą plony i utrudniają coroczne zbiory. Aby zniwelować ten problem i pozbawić uprawy zbędnej zieleniny, warto skorzystać z pomocy, jaką oferują profesjonalne środki chwastobójcze.

Jednym z nich, który poradzi sobie z każdym chwastem, bez względu na panujące warunki atmosferyczne, jest Halvetic – preparat zwalczający nawet najmniejszą narośl. Warto skorzystać z jego dobroczynnego działania, aby raz na zawsze pozbyć się problemu i uratować zbiory, bądź przydomowe ogródki.

Halvetic – koncentrat działający w każdych warunkach

Halvetic to innowacyjny środek w postaci koncentratu, z którego należy stworzyć wodny roztwór, rozcieńczając go wedle potrzeby i miejsca, w którym planujemy go zastosować. Zawiera aż 180 gram glifosatu, który pojawia się w formie soli izopropyloaminowej oraz siarczan amonu i specjalistyczne zwilżacze. Połączenie ze sobą w jednym roztworze wielu kluczowych substancji, których zadaniem jest walka z chwastami i niechcianą zieleniną sprawia, że jest on produktem unikatowym, który działa już od pierwszego zastosowania.

Preparat należy zastosować nalistnie, gdyż tam rozpoczyna swoje działanie, będąc pobranym przez zielone części roślin tj. liście, łodygi, zielone pędy oraz korę. Następnie przemieszcza się i dociera do podziemnych części chwastu i hamuje jego dalszy wzrost, powodując jednoczesne obumieranie. Pierwsze efekty działania Halvetic zaobserwować można już tydzień po rozpoczęciu kuracji, a całkowita eliminacja zbędnych chwastów nastąpi po niecałych dwóch tygodniach od jego pierwszej aplikacji.

Na co warto zastosować Halvetic?

Produkt można stosować na wszelkich uprawach, zbiorach, ścierniskach, a nawet sadach, czy terenach wyłączonych z użytkowania stricte rolniczo. Doskonale sprawdzi się jako eliminator chwastów, pojawiających się na polach kukurydzy i zadba o to, by rosła ona zdrowo, bez zbędnych dodatków. W tym celu należy zastosować go po jej siewie, lecz przed pierwszym wzrostem. By raz na zawsze pozbyć się chwastów, występujących na polach, gdzie uprawia się zboże i ziemniaki, powinno się spryskać niepożądaną roślinność już po zbiorze dóbr, przy czym aplikacja na polach może trwać aż do późnej jesieni.

Halvetic warto zastosować także w sadach owocowych, by jabłonie, grusze i pozostałe słodkie krzewy rosły zdrowo i bez utrudnień. W tym przypadku powinno się użytkować preparat od wiosny do jesieni, bezpośrednio na zielone chwasty, w trakcie ich wzmożonego wzrostu. Środek ten poradzi sobie z takimi problemami jak; rdest ptasi, gwiazdnica pospolita, miotła zbożowa, pokrzywa zwyczajna, krwawnik pospolity, czy trzcinnik piaskowy.

Najważniejsze zalecenia podczas aplikacji preparatu

Najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać przy stosowaniu preparatu, jest fakt, iż zabiegi uprawowe i wysiew nowych roślin można rozpocząć dopiero po 2 dniach od zwalczenia chwastów rocznych i 5 dni po zwalczeniu chwastów wieloletnich. Co więcej, należy mieć na uwadze, aby ciecz podczas aplikacji nie rozniosła się na pobliskie uprawy i tereny sąsiednie. Nie można stosować ów środka na stykach tzw. pasów zabiegowych i uwrociach, służących do zawracania maszyn rolniczych i innych sprzętów, gdyż jest to bezpośrednie zagrożenie dla dalszej eksploatacji takowego sprzętu.

Rośliny mokre, świeże pędy i niezdrewniała kora to elementy, na które kategorycznie zabrania się aplikacji Halvetic, a silny wiatr to niebezpieczeństwo przeniesienia preparatu na zdrową zieleń. Warto także sprawdzać stronę internetową https://halvetic.com/, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o produkcie i jego zastosowaniu. Istotne jest także, by nie podejmować się pracy z preparatem na chwilę przed spodziewanymi opadami deszczu, gdyż wilgotność z tym związana znacznie obniża skuteczność zabiegu.