Badania Przeprowadzone Na Zlecenie PKO BP

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Gemius na zlecenie banku PKO BP, brak opłat za korzystanie z licznych bankomatów to kluczowa kwestia brana pod uwagę przez klientów przy wyborze konta bankowego. Tę informacje próbują wykorzystywać kolejne banki, które w swoich ofertach gwarantują bezprowizyjne korzystanie z sieci bankomatów. W efekcie taki dodatek do rozliczeniowego rachunku bankowego stał się normą. Powinno to cieszyć przede wszystkim klientów, którzy będą mieli coraz mniej problemów z wypłacaniem swojej gotówki.oszczednosci

Analitycy rynku bankowego potwierdzają, że jeżeli banki chcą przyciągnąć nowych klientów do zakładaniu u nich nowych kont osobistych Aerheads, muszą zaproponować im darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów przynajmniej w Polsce.

Takie rozwiązania w swoich ofertach już od dłuższego czasu miały między innymi Alior Bank czy BZ WBK. Jednak w ostatnich tygodniach pojawiła się grupa kolejnych banków oferujących takie rozwiązania w swoich rachunkach ROR. Są to na przykład wspominany już PKO BP, Millenium Bank czy BPH.

Jeszcze pół roku temu większość kont charakteryzujących się przywilejem darmowego wypłacania gotówki z bankomatów było przeznaczonych dla osób wykazujących pewne wymagania. Taki przywilej miały osoby z wysokimi miesięcznymi wpływami na rachunek NJA, lub takie które dokonywały sporą liczbę transakcji bezgotówkowych. Teraz darmowa usługa korzystania z bankomatów dostępna jest praktycznie dla wszystkich klientów.

Kluczowym czynnikiem, który miał na to wpływ było wymuszenie przez Visa i Master Card zmniejszenie opłat przez sieci bankomatowe, dotyczyło to głównie Euronetu i CashForYou. W efekcie znacznie zmniejszyło to koszty banków, które w obecnej sytuacji mogą pozwolić sobie na umożliwienie swoim klientom bezpłatnie wypłacać gotówkę.

Gdzie Po Najlepszą Lokatę

Najlepsza lokata powinna zawierać w sobie dość duże oprocentowanie, które pozwala na niej zarobić ale również długi czas trwania jak i brak limitu kwoty jaką można na nią wpłacić, niestety bardzo rzadko banki w Polsce przystępują na takie warunki. Banki oferują lokaty na okresy rozliczeniowe 1, 2,3, 6,12, 24 miesiące co daje doskonałe pole do popisu dla wypromowania banku lokatą 7% i więcej.

Aby inwestować pieniądze w lokaty inwestycyjne oczywiście trzeba posiadać dobre zaplecze gotówkowe umożliwiające taki „skok”, bo jest to jednak zamrożenie dużej ilości kapitału, który bez względu na wszystko traci na wartości ulegając inflacji co znacznie ogranicza zysk z tego płynący i sprawia że pieniądze dosłownie zachowują się jak „zamrożone” posiadając dalej tą samą wartość konsumpcyjną. Chyba marzeniem każdego inwestora jest posiadanie wysoko oprocentowanej lokaty podczas głębokiej deflacji co sprawia że stopa deflacji zachowuję się jak drugie oprocentowanie i daje duże zyski dla inwestora.

Wysokość oprocentowania lokaty zależy też od jej długości, kiedy oglądamy rankingi lokat i ich długości możemy zauważyć że banki zachęcają nas do inwestowania w lokaty krótkoterminowe i wysoko oprocentowane, które dużego zysku przynajmniej inwestorom nie dają jednak sprawiają że banki dostają zastrzyk gotówki. Więcej szczegółów poznasz na udziele pożyczki prywatnie. Dla przeciętnego Kowalskiego zainwestowanie 100 000 zł w lokatę jest czymś abstrakcyjnym i powinno być też dla zwykłego inwestora, ponieważ na tak nisko oprocentowanych lokatach jakich dzisiaj mamy do dyspozycji lokaty możemy traktować tylko i wyłącznie jako sposób na zamrożenie naszych oszczędności i ochronienie jej przed inflacją.

Na teraz inflacja jest bardzo niska, tak niska że powinniśmy tu mówić o deflacji rzędu 2%, która ma miejsce od lipca i do teraz rosła a teraz przychodzi znowu ku inflacji kończąc małą hossę dla inwestorów na rynku lokat bankowych w Polsce co możemy zawdzięczać po części naszym rządzącym którzy boją się deflacji.